En çok izlenen 5 korku filmi

Türkiye - 03-02-2022 17:42 1312 kez okundu.

En çok izlenen 5 korku filmi

Korku dolu sahneleriyle gerilim dolu anlar yaşatan en çok izlenen 5 korku filmi arasından dilediğinizi seçerek kaliteli bir seyir deneyimi yaşayabilirsiniz. Tarihin en heyecan veren korku sahneleri üzerine kurulan bu beş film arasından birini seçerek, uzun dakikalar gerilim dolu anlar yaşayacağınız bir film ile vakit geçirebilirsiniz. Farklı konular üzerine kurulan bu beş film için filmler.com’u ziyaret edebilirsiniz. Filmler.com’un korku filmleri kategorisi altında yer alan en çok izlenen 5 korku filmi ile keyifli dakikalar geçirmek mümkündür.

  • Rosemary'nin Bebeği
  • Tumbbad
  • Yaratık
  • Cinnet
  • Psycho

Korku dolu dakikalar yaşatan korku filmleri

1968 yapımı Rosemary'nin Bebeği filmi, Ira Levin’in aynı isimdeki kitabından uyarlanarak beyaz perdede yerini almış heyecan verici bir korku filmidir. Filmin yönetmen koltuğunda Roman Polanski oturmuştur. Filmin başrollerinde Mia Farrow ve John Cassavetes görev almıştır. Bunun yanı sıra film, Ruth Gordon En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Akademi Ödülü - En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Altın Küre Ödülü ile de başarısını kanıtlamıştır.

En çok izlenen 5 korku filmi listesinde yakın tarihli olan Tumbbad filmi 2018 Hint yapımıdır. Korku sahneleriyle dikkat çeken yapımın yönetmenliği Anand Gandhi tarafından yapılmıştır.

Korku sahneleri kadar bilim kurgu öğeleriyle de ön plana çıkan Yaratık filmi, dönemin koşullarına göre kusursuz bir yapımdır. En çok izlenenler listesine adını yazdırmayı başaran Yaratık filminin yönetmenliği Ridley Scott tarafından yapılmıştır.

Stanley Kubrick'in Stephen King'in aynı isimdeki kitabından uyarlayarak beyaz perdeye kazandırdığı Cinnet filmi tarihin en önemli korku filmlerinin başında geliyor. 1980’li yılların en iyi korku filmleri arasında yer alan Cinnet ile korku dolu dakikalar geçirmek mümkündür. Filmin başrol oyuncuları arasında Jack Nicholson ve Shelley Duvall gibi başarılı isimler yer almıştır.

Listenin son ve başarılı yapımı Psycho’da en az diğerleri kadar heyecan verici bir korku deneyimi sunuyor. 1960’lı yılların en başarılı yapımları arasında yer alan Psycho’nun yönetmenliği Alfred Hitchcock tarafından yapılırken senaryosu ise Joseph Stefano tarafından hazırlanmıştır. Filmin her detayında psikozlu bir katilin hayatına dair kesitler sunulmaktadır.

 

 

 

DİĞER HABERLER
Güzellik Uzmanlığı Ustalık Belgesi Nasıl Alınır?

Güzellik Uzmanlığı Ustalık Belgesi Nasıl Alınır?

16-06-2022 - Türkiye

168 göçmen ile 2 organizatör yakalandı

168 göçmen ile 2 organizatör yakalandı

05-04-2022 - Türkiye