Trajedi; Kayak sporcusunun cesedi bulundu

Yunanistan - 01-02-2022 11:16 881 kez okundu.

Trajedi; Kayak sporcusunun cesedi bulundu

Yunanistan’ın tanınan sporcusu Theoharopulos'un cesedi bulundu
İki gün önce dağda kaybolan 21 yaşındaki kayakçı Theofanis Ermis Theoharopulos'un cesedini 36 saat sonra kendisi gibi ünlü kayakçı babası buldu.

Yunanistan’ın tanınan kayak ve dağcılık sporcusu 21 yaşındaki Theofanis Ermis Theoharopulos iki gün önce dağda kaybolmuştu. Genç kayakçının cesedini 36 saat sonra kendisi gibi tanınan kayakçı babası buldu.

Yunanistan’ın Tzoumerka kentinde yaşayan Yunanistan kayak ve dağcılık şampiyonu, beden eğitimi öğretmeni ve kayak merkezi yöneticisi 21 yaşındaki Theofanis Ermis Theocharopoulos iki gün önce babası Giannis Theoharopulos (49) ile birlikte kayak yapmak için 2800 metre rakımlı Kataraktis dağına çıktılar.

BİR ANDA ORTADAN KAYBOLDU, ARAMA EKİPLERİ SEFERBER OLDU

Bir süre sonra oğlunun kaybolduğunu gören baba Giannis Theoharopulos, arama kurtarma ve sağlık ekiplerinden yardım istedi. 16 itfaiyeci ile 12 arama kurtarma üyesi ve kar araçlarının katıldığı arama kurtarma çalışmaları yaklaşık 36 saat sürdü.

OĞLUNUN CESEDİNİ BABASI BULDU

Kayak, dağ tırmanışı ve dağcılık konularında profesyonel olan baba ve oğlunun yaşadığı olay ülkede hızla yayıldı. Kar kalınlığının 3 metreyi bulduğu Kataraktis Dağı’nda yapılan arama kurtarma çalışmalarında 36 saat sonra 21 yaşındaki genç kayakçının cesedini babası Giannis Theoharopulos 300 metre derinliğindeki bir uçurumun dibinde buldu.

Yaklaşık 5 saat süren çalışmanın sonucunda Theofanis Ermis Theoharopulos uçurumun dibinden çıkarıldı.

Hatzikosta Hastanesi’ne helikopter ile götürülen Theoharopulos'un ölümü kesinleşti. Genç kayakçının naaşı otopsi için Adli Tıp Kurumu’na gönderilecek.

Genç kayakçının çocukluğundan beri kayak yarışmalarında rakipsiz olduğu ve profesyonel olarak dağcılık yaptığı belirtildi.

DİĞER HABERLER
UN: Remarks and recommendations after the official visit to Greece

UN: Remarks and recommendations after the official visit to Greece

23-06-2022 - Yunanistan

Miçotakis: Zor bir yaz olacak

Miçotakis: Zor bir yaz olacak

16-06-2022 - Yunanistan