Canlı yayında gazeteciye tokat!

Türkiye - 20-12-2021 10:24 1909 kez okundu.

Canlı yayında gazeteciye tokat!

Yayın sırasında İHA muhabirine tokat atan Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya özür diledi. İHA Muhabiri Ahmet Demir ise avukatı ile görüştüğünü ve dava açacağını duyurdu.

Habertürk Ankara Temsilcisi gazeteci Muharrem Sarıkaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile yaptığı röportaj sırasında teknik sorunu çözmeye çalışan İHA muhabirine tokat attı. Olay anının görüntülerinin sosyal medyada yayılmasının ardından açıklama yapan Gazeteci Sarıkaya özür diledi.

Sarıkaya kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Bana ve temsil ettim kuruma yakışmayan bir davranışta bulundum. Yayın biter bitmez İHA kameramanı Sayın Ahmet Demir’den ve o an orada bulunan İHA Bölge Müdürü Sayın Orhan Akın’dan ayrı ayrı özür diledim. Bu noktada kalmayıp, bir saat kadar sonra telefonda kendileri ile ayrı ayrı konuşup yaptığımın hata olduğunu belirtip özrümü her ikisine de yineledim.

Olay kamuoyuna yansıdığı için şimdi de kamuoyu önünde İHA kameramanı Sayın Ahmet Demir, İHA Bölge Mürdürü Sayın Orhan Akın ile olaya tanıklık eden Sayın Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin’den ve kamuoyundan mazeretsiz özür diliyorum"

İHA Muhabiri Demir dava açıyor
Olayın kamuoyuna yansıması sonrası Cumhuriyet gazetesine konuşan İHA Muhabiri Ahmet Demir, yayın sırasında yaşananları anlattı.

Demir şunları söyledi:
"Ben kameramanlık görevi yapıyordum. Muharrem Bey, kendi kanallarıyla irtibat kurabilmesi için kendi telefonunu kullanmak istedi. Kendi telefonumuzu vermek istedik ama kendisi ısrarla kabul etmedi. Kendi telefonu çekmeyince yayın esnafında sürekli hareket yaptı. Görevim olmasa da durumla ilgilenip telefonumu verdim ve sonrasında bana bu hamleyi yaptı. Çok zoruma gitti bir şey yapamamak ve karşındaki insanın bir şey yapmaması" dedi.

Sarıkaya'nın özür dilediğini ifade eden Demir, şöyle devam etti:

"Benden özür dilemeye çalıştı. Müdürüm ısrarla kabul etmemi istedi ve ben de yaşına hürmeten kabul ettim ancak avukatımla görüştüm. Rencide olduğum için hukuki süreci başlatacağım. Salı günü dava açacağım."

DİĞER HABERLER
Güzellik Uzmanlığı Ustalık Belgesi Nasıl Alınır?

Güzellik Uzmanlığı Ustalık Belgesi Nasıl Alınır?

16-06-2022 - Türkiye

168 göçmen ile 2 organizatör yakalandı

168 göçmen ile 2 organizatör yakalandı

05-04-2022 - Türkiye