Responsive Web Tasarım Çorlu

Türkiye - 14-12-2021 14:34 1216 kez okundu.

Responsive Web Tasarım Çorlu

Responsive web tasarımı, ziyaretçilerin web sitesine bağlandığı cihaza (akıllı telefon, bilgisayar, tablet, vb.) bağlı olarak web sitesindeki içeriği yeniden boyutlandıran bir çalışmadır. Böylece sitenin herhangi bir cihazda kolayca görüntülenmesi sağlanır. Bu çalışma ziyaretçilerin kullanıcı deneyimini üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur.

Mobil Dostu Responsive Web Siteleri

Bir sitenin mobil uyumlu olması içeriğin kullanılabilir olması yani akıllı telefonlardan erişim sağlayan ziyaretçilerin içeriği okuyabilmesi anlamına gelir. Telefonunuzdan bir siteye girdiğinizde metinleri okumak için yakınlaştırmanız veya uzaklaştırmanız gerektiği olmuştur. Böyle bir durum mobil ziyaretçilerin web sitenizde kalmasını engelleyecektir. Responsive web tasarım hizmetleri ile bu sorunun üstesinden gelmek mümkündür.

Responsive Web Sitesi Tasarım Hizmetlerinin Faydaları

Duyarlı olarak adlandırılan responsive tasarlanmış bir web sitesi yalnızca ziyaretçiler için önemli bir donanım değil aynı zamanda arama motorlarında üst sıralarda yer edinmeyi sağlayan bir çalışmadır.

Çorlu web tasarımcıları uygun kodlar kullanarak web sitenizin farklı cihazlara uyarlanmasını sağlarlar. Birden fazla biçime girebilecek şekilde tasarlanan web siteleri gerektiğinde yeniden boyutlanacak, küçülecek, büyüyecek ve tüm cihazlarda iyi görünür hale getirilecektir.

Çorlu web tasarım firmaları mobil cihazlara özel etkileşimli öğeler ve herhangi bir cihazda sorunsuz performans için web sitenizi responsive olacak şekilde tasarlar ve ziyaretçilerinizin web sitenizde sorunsuz bir şekilde gezinebilmelerini sağlarlar. Responsive web sitesi tasarımı ile ziyaretçiler web sitesinde uzun süre kalır ve ziyaretçi sayısında artış beklenir.  

Responsive web sitesi tasarımı mobil uyumlu web tasarımı ile karıştırılmamalıdır. Bir web sitesinin mobil uyumlu olması onun bir mobil cihazda doğru şekilde görüntülenebiliyor olmasını tanımlar. Böyle bir durumda işletmeniz iki web hesabına sahip olur.

Responsive web sitesi tasarımı ise web sitenizin herhangi bir cihazın veya ekranın boyutuna göre görüntülenebilmesidir. Böylece her kullanıcıyı ve cihazını destekleyecek evrensel bir web tasarımı yapılmış olur. İki ayrı hesabı yönetmeye gerek duymadan tek bir hesaptan hem mobil hem de masaüstü sitesini yönetmek mümkündür.  

Çorlu web tasarım firmaları responsive web tasarımı hizmetleri sunarak web sitenize yüklenen içeriği tüm cihazlar için otomatik olarak optimize eder ve hızlı bir şekilde görüntülenmesini sağlarlar. Böylece ziyaretçiler metni okumak veya resimleri görüntülemek için kaydırma veya yakınlaşma yapma ile uğraşmayacak. Uzman web tasarım çözümleri için https://www.ajansio.com.tr/corlu-web-tasarim tıklayınız.

DİĞER HABERLER
Güzellik Uzmanlığı Ustalık Belgesi Nasıl Alınır?

Güzellik Uzmanlığı Ustalık Belgesi Nasıl Alınır?

16-06-2022 - Türkiye

168 göçmen ile 2 organizatör yakalandı

168 göçmen ile 2 organizatör yakalandı

05-04-2022 - Türkiye