Sonsuza Kadar Kanka

Yaradılışımız gereği yalnızlığa pek de müsait canlılar değiliz. Sosyal olmak, bölüşerek, paylaşarak yaşamak fıtratımızda var.

Türkiye a - 05-02-2019 09:28 2872 kez okundu.

Sonsuza Kadar Kanka

 

Yaradılışımız gereği yalnızlığa pek de müsait canlılar değiliz. Sosyal olmak, bölüşerek, paylaşarak yaşamak fıtratımızda var. Bölüşülenler sadece somut değerler değildir. Soyut değerlerin paylaşılması, somut değerlerin paylaşılmasından çok daha değerli ve önemli. Çok zengin bir insanın da mutsuz olabilmesi, bu metaforun en sağlam delilidir.

 

 

Elinizdeki, dilinizdeki ve yüreğinizdekileri paylaşabilmek, paylaştıkça bu değerleri büyütmek anlamına gelir. Verdiklerinize bir de karşılık alabilirseniz, işte o zaman mutluluğu tam olarak tarif edebilecek hale gelirsiniz. Kanka sözleri de bu bağlamda çok kıymetli ve özeldir. Kimselerden duyamadığınız, ama duymayı çok istediğiniz sözler genellikle kankanızdan gelir. Yeri gelir sizi cesaretlendirir, yeri gelir över, yeri gelir yerer; ama bilirsiniz ki kankanız sizin için ne doğru ise onu söyler.

 

 

Kankanızdan belki anlamlı aşk sözleri işitmezsiniz; ama sizin için samimiyetle istenilenleri işitirsiniz. Gerçek bir kanka asla sizin kötü olmanızı, kötü bir hale düşmenizi istemez. Kendi başına gelmesini istemeyeceği hiçbir hali sizin için de hayal bile etmez. Sizi hep en iyilere, en güzellere layık olarak düşünür. Gerçek bir kankalık ilişkisi, asla ve asla değerini yitirmez. Som altın gibi sürekli değerini muhafaza eder ve hep daha yukarıya taşır. Öylesi bir ilişkidir ki bu, başkalarının çekememezlik etmesi çok normaldir.

 

 

Kenetlenmiş insanların samimiyeti ve bu samimiyet ile her hal içerisinden galip çıkabilmeleri, düştüklerinde beraber doğrulabilmeleri, başkalarını rahatsız edebilir. Bu halleri önemsememek, görmezden gelmek gerekir. Kendi hayatınızı yaşamakla meşgul olmak yerine başkaları ile didişmeyi tercih ederseniz, sadece kendi kıymetli zamanınızı israf etmiş olursunuz. Gerçek bir kanka da sizi böyle durumlarda asla kışkırtmaz. İnsanlar ile birbirinize düşmenize müsaade etmez. Gerçek bir kanka laf da taşımaz. Çünkü başkaları kankanızın yanında sizi çekiştirmeye cesaret edemez. Sağlam bir kanka, ömrünüzün sonuna kadar sizin yanınızda olur.

 

 

DİĞER HABERLER
Mülakatta Başarılı Olmanın İpuçları

Mülakatta Başarılı Olmanın İpuçları

04-08-2020 - Türkiye a

Jakuzi Kullanmak Beden Sağlığınıza İyi Gelecek

Jakuzi Kullanmak Beden Sağlığınıza İyi Gelecek

02-07-2020 - Türkiye a