Kırşehir’de Ev Fiyatları Rekor Seviyelere Geldi

Türkiye a - 24-12-2018 16:53 3658 kez okundu.

Kırşehir’de Ev Fiyatları Rekor Seviyelere Geldi

İnşaat maliyetlerinin artmasıyla beraber Kırşehir’de ev fiyatları rekor seviyelere geldi. Kırşehir’de ev fiyatları her geçen gün artmaya devam ederken, yeni konutlarda taban fiyatları 230 bin TL civarına geldi. Yeni konutlarda yaşanan fiyat artışları ise ikinci el piyasasını doğrudan etkiledi. Yaşanan fiyat artışından dolayı 2. El ev sahipleri, arz sürgüsünü devam ettirmek için fiyatları arttırdı. Yaşanan fiyat artışları ise 2018 yılında yaşanan durgunluğun en büyük tetikçisi oldu. 2019 Emlak fiyatları ise bu durgunluğun hangi yönde seyredeceğini belirleyecek en önemli husus olacak. Emlak şirketleri Türk parasında yaşanan değer kaybının durmuş olmasının ilk adım için olumlu olduğunu söylerken, malzeme fiyatlarında dengenin bulunması ile emlak fiyatlarının gerileyebileceğini dile getiriyor.

Geçtiğimiz günlerde Ziraat Bankası konut kredileri için faizi düşürmüştü. 2019 Yılında yaşanan faiz düşüşleri ve gerileyen emlak fiyatları piyasanın hızlıca hareketlenmesini sağlayabilir.  Flatfy Kırşehir Satılık Daire fiyatları araştırmalarına bakıldığında, şehrin emlak fiyat endeksinin kısa sürede düzene oturabileceğini söyleyebiliriz. Piyasa içinde yaptığı araştırmalarla dikkat çeken Flatfy, satılık daire arayanlar için daha önce Türkiye’de benzeri olmayan bir arama motoru sunuyor.

Malatya’da Konut Satışları Kışa Rağmen Artıyor!

2018 Yılında piyasalarda yaşanan emlak durgunluğunu en az yaşayan şehirlerden biri olan Malatya, 2019 emlak fiyatları için piyasaya oldukça pozitif yorumlar gösteriyor. İmar barışı ile beraber birçok konutun yeniden, emlak piyasasına kazandırıldığı şehirlerden biri olan Amasya’da özellikle Merzifon bölgesi, İmar barışından en çok yararlanan yerlerden biri oldu.

Amasya’da Belediye tarafından satışı sürdürülen konutlar ise bölgeye ciddi bir hareketlilik getirmiş durumda. 40 Milyonu bulan satışlar, yeni yatırımlar ile bölgede ciddi bir sirkülasyon yaratıyor. Yeni iş yerleri ve sosyal tesislerin açılması ise Amasya’da konut fiyatlarını arttırmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl konut satış fiyatlarının 2,3 puan üstünde bir satış eğrisi çizen Malatya, yaz sezonu için umut vadediyor. 2018 Yılı içerisinde yaptığı emlak araştırmaları ile piyasaya ışık tutan girişimlerden biri olan Flatfy, Malatya ilinde ev sahibi olmak isteyenler için Flatfy Malatya emlak verilerini özel bir arama motoru ile sunuyor.

Edirne’de Yabancı Yatırımcılar Artmaya Devam Ediyor!Sene içerisinde yaşanan dolar artışı nedeni ile iç piyasası ciddi oranda hareketlenen Edirne’de, hareketlilik konut fiyatlarını etkilemiş durumda. Komşu illerle sınır olan Edirne, bu bölgelerden gelen yabancı yatırımcılar ile bambaşka bir sezon geçiriyor. Yunanistan ve Bulgaristan tarafından gelen sınırlamalara rağmen, yatırımcılar paralarını Edirne’de kullanmaya devam ediyor.

Bu durum ise Edirne konut fiyatlarında, Türkiye genelinde yaşanan durumların aksine, pozitif bir görüntü katıyor. Emlak fiyatları geçtiğimiz senelere göre çok daha hızlı artarken, modern konutların yapıldığı projelerden evler kısa sürede satılıyor. TUİK verilerine göre 2018 yılı içerisinde en çok konut satışının gerçekleştiği şehirlerden biri olan Edirne’de, 2019 yılında bu artışın devam etmesi bekleniyor. Özellikle mart ayından sonra bölgede ciddi bir emlak hareketliliği bekleniyor.

Edirne’de yaşanan emlak hareketliliği ise projelerin hızlanmasına neden oldu. Birçok ünlü emlak şirketi diğer şehirlerde olan projelerini yavaşlatırken Edirne’de yapımı süren projeleri hızlandırmaya devam ediyor. Satışa hazır hale gelen konutların yabancı yatırımcılar ve yerli yatırımcılar tarafından hızla alınması, Edirne’de yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarını da hızlandırıyor. Bütün bunlarla beraber bölgede satılık daire bulmak için birçok yerli ve yabancı yatırımcı Flatfy Edirne verilerini inceliyor. Kullanıcılarına internet üzerinde bulunan tüm ilanları tek tıkla sunan arama motoru, son aylarda rekor sayıda kullanıcıya ulaşmış durumda.

DİĞER HABERLER
Mülakatta Başarılı Olmanın İpuçları

Mülakatta Başarılı Olmanın İpuçları

04-08-2020 - Türkiye a

Jakuzi Kullanmak Beden Sağlığınıza İyi Gelecek

Jakuzi Kullanmak Beden Sağlığınıza İyi Gelecek

02-07-2020 - Türkiye a