Abdülhalim Dede
Abdülhalim Dede
Giriş Tarihi : 13-10-2014 12:50

HİÇ BİR ŞEY YAPMAMANIZA RAĞMEN...EVET OYU VERİYORUM

Rodop PASOK mebusu Ahmet Hacıosman, geçen hafta Yunan Hükümetinin meclisten talep ettiği GÜVEN OYLAMASI öncesinde söz alarak, Hükümete neden GÜVEN OYU vereceğini açıklayan bir konuşma yaptı.
Bu kadar karagözcülük oyununa PES doğrusu.
Herif, 2007 senesinden beri mebus...
Azınlık sorunları çözümleneceğine...tam tersi artarak devam ediyor ve azınlık toplumunu müthiş bir huzursuzluğa sürüklüyor.
Tarım ürünlerinin primleri tamamen bitti veya bitmek üzere...

Bizim mebusun bütün bunlardan haberi var ama yine de Güven Oyu veriyor hükümete..
Ve hükümetten sorunların çözümlenmesini bekliyor...

50 sene daha mebus seçilse...

50 sene daha mecliste konuşsa...

50 sene daha bakanlık kapılarında mekik dokusa...

Taşıdığı kafayla...

Mebus gibi değil de...memur gibi hareket edip, yalvararak konuştukça...

Bu azınlık en küçük bir sorununun dahi çözümlenmesini göremez ve görmez.

Ama ne desek, ne söylesek BOŞ.

Böyle kafaya...böyle tıraş...

Abdülhalim Dede

Aşağıda Hacıosman'ın mecliste yaptığı konuşmanın tam ve orijinal metni ile terümesini okuyabilirsiniz. 

 

ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ.

ΡΟΔΟΠΗΣ

ΑΧΜΕΤ ΧΑΤΖΗΟΣΜΑΝ

 


Β Ο Υ Λ Η   Τ Ω Ν   Ε Λ Λ Η Ν Ω Ν
ΙΕ΄ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΡΟΕΔΡΕΥΟΜΕΝΗΣ
 
ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
ΣΥΝΟΔΟΣ Γ΄
ΕΙΔΙΚΗ ΗΜΕΡΗΣΙΑ  ΔΙΑΤΑΞΗ  ΟΛΟΜΕΛΕΙΑΣ

Παρασκευή 10 Οκτωβρίου

 

Αχμέτ ΧΑΤΖΗΟΣΜΑΝ:

Ευχαριστώ κυρία Πρόεδρε.

Κυρία Πρόεδρε,

κύριοι Υπουργοί,

κυρίες και κύριοι συνάδελφοι,

 είναι ιδιαίτερα σημαντική η συζήτηση στην Ολομέλεια αυτές τις μέρες επειδή συζητάμε για το πού βρισκόμαστε, πού βρίσκεται η χώρα και προς τα πού βαδίζουμε.

 Πρέπει συχνά να κάνουμε τον απολογισμό των πράξεών μας, να κάνουμε αυτοκριτική και να σχεδιάζουμε τα μελλοντικά βήματα.

 Κύριοι συνάδελφοι,

είμαι στην πολιτική από το 1985. Εκλέγομαι βουλευτής από το 2007. Γνωρίζω πολύ καλά την πολιτική από μέσα.

 Ποτέ όμως δεν έπαψα να βρίσκομαι κοντά στους πολίτες, να κυκλοφορώ στα χωριά της περιοχής μου, της Ροδόπης, να συζητάω με ανθρώπους. Γνωρίζω λοιπόν και την πραγματικότητα της χώρας μου.

 Γνωρίζω από πρώτο χέρι τα προβλήματα της περιφέρειάς μου και τις μέρες που βρίσκομαι στην περιοχή μου ενημερώνομαι και για προσωπικά ή οικογενειακά προβλήματα των συμπολιτών μου.

 Βλέπω πολύ καλά ότι ο κόσμος υποφέρει και κάνει τεράστιες θυσίες. Κατανοώ ότι ένας μεγάλος αριθμός των συμπολιτών μου βρίσκεται σε δύσκολη θέση και κρύβει ένα προσωπικό ή οικογενειακό δράμα. Μια μέση οικογένεια στην πόλη τα βγάζει πέρα πολύ δύσκολα και μια αγροτική οικογένεια στο χωριό με το ζόρι καλύπτει τις βασικές της ανάγκες.

 Κυρίες και κύριοι συνάδελφοι,

έχω κι εγώ παράπονα από την μέχρι σήμερα πολιτική διαχείριση των ζητημάτων. Ως εκπρόσωπος της Ροδόπης και ως εκπρόσωπος της Μειονότητας δεν είδα κάποιο θετικό βήμα για να λύσουμε τα βασικά προβλήματα της Μειονότητας. Πλέον περιμένω να δω τα αποτελέσματα του αγώνα μου, να δικαιωθεί ο κόπος μου. Δίνω τη θετική ψήφο μου στην Κυβέρνηση, περιμένω από την Κυβέρνηση να λύσει τα βασικά προβλήματα της Μειονότητας. Είναι πολλά τα ζητήματα που βρίσκονται σε εκκρεμότητα κι εγώ προσωπικά δίνω αγώνα εντός και εκτός Βουλής, από Υπουργείο σε Υπουργείο για να βρούμε λύσεις.

 Πιστεύω όμως με όλες μου τις δυνάμεις ότι για να υπάρχει οικονομική σταθερότητα στη χώρα μας, χρειάζεται και πολιτική σταθερότητα. Έχουμε δει πολλές φορές ότι όταν περνάμε πολιτική κρίση, αυτή παρασύρει και την οικονομία της χώρας.

 Κι εγώ δεν θέλω για μια κακή πολιτική κίνηση, για μια ατυχή πολιτική επιλογή να γκρεμίσουμε όσα τα τελευταία χρόνια με κόπο, με ιδρώτα και με προσπάθεια χτίζουμε όλοι μαζί.

 Ψήφισα όλα τα μέτρα και σήμερα θα δώσω πάλι την ψήφο μου στην Κυβέρνηση γιατί δεν θέλω να επικρατήσει χάος στη χώρα μου. Κάνουμε μια πολύ σοβαρή προσπάθεια για να βγούμε από την κρίση. Αυτή η προσπάθεια θέλω να συνεχιστεί.

 Είναι πολύ εύκολο κυρίες και κύριοι συνάδελφοι να βγω και να αρνηθώ με την ψήφο μου τα πάντα και μετά να γίνω ήρωας στα μάτια των συμπολιτών μου. Είναι εύκολο να μου πούνε μπράβο αν καταψηφίσω τα μέτρα. Αλλά για εμένα αυτό δεν είναι ηρωισμός. Και αυτοί οι ηρωισμοί δεν έχουν κέρδος για κανέναν. Τέτοιος ήρωας δεν θέλω να είμαι. Θέλω όμως να είμαι ρεαλιστής, να βλέπω την πραγματικότητα και να κρίνω με τα δεδομένα της κοινωνίας.

 Πιστεύω στη δουλειά που κάναμε μέχρι σήμερα για να μη χάσουν οι αγρότες μας τις επιδοτήσεις, για να μη χάσουν οι εργαζόμενοι τους μισθούς τους, για να μην κοπούν οι συντάξεις.

 Πιστεύω στον διάλογο και στη συνεργασία. Περιμένω να δω θετικά βήματα. Με το πολιτικό βάρος που έχει η ψήφος μου περιμένω να δω λύσεις στα προβλήματα της περιοχής μου, στα προβλήματα της Μειονότητας. Αν βάλουμε τη χώρα μας σε περιπέτειες πολιτικές, τότε θεωρώ ότι τα πράγματα θα είναι εξαιρετικά κρίσιμα.

 Για όλους τους παραπάνω λόγους στηρίζω με την ψήφο μου την Κυβέρνηση και θεωρώ ότι δεν θα αργήσει η μέρα που θα βγει η χώρα μας οριστικά από την κρίση.

*** *** ***

AHMET HACIOSMAN

Teşekkürler Sayın Başkan,
Sayın Başkan,
Sayın Bakanlar,

Değerli Milletvekilleri,

Şuan içinde bulunduğumuz durumu, ülkemizin bulunduğu durumu ve nereye ilerlediğimiz ile ilgili konuları görüşmekte olduğumuz için, bugünlerde Meclis Genel Kurulunda, görüşülen konular son derece önemlidir. 
Sıkça bir şekilde hareketlerimizi değerlendirmeli, kendi öz eleştirimizi yapmalı ve atacağımız adımlara karar vermeliyiz.

Sayın Milletvekilleri,

Ben 1985 yılından beri politikanın içerisinde yer alıyor, 2007 yılından beri de milletvekili olarak seçiliyorum. Siyaseti çok iyi biliyorum.
Bugüne dek her zaman, bölgem, Rodop ili insanlarının yanında oldum. Bölge köylerini ziyaret ederek onlarla sohbet etmekten hiçbir zaman vazgeçmedim. Ülke gerçeklerinin neler olduğunu da gerçekten iyi biliyorum.
Bölgemdeki sorunların neler olduğunu ilk elden biliyorum. Orada bulunduğum günlerde ise, vatandaşların hem şahsi hem ailevi sorunları hakkında bilgi ediniyorum.

İnsanların hergün büyük fedakarlıklar yapmak zorunda kaldıklarını ve büyük çileler çektiklerini görüyorum. 
Bölgemdeki vatandaşların büyük çoğunluğunun çok zor durumda olduğunu, şahsi ve ailevi trajediler yaşadıklarını biliyorum. Şehirde yaşayan orta gelirli bir aile çok zor geçinebilirken, köylerde yaşayan insanlar temel ihtiyaçlarını zar zor karşılayabiliyorlar.

Sayın Milletvekilleri,

Konuların çözümü ile ilgili izlenen politikadan benim de şikayetlerim var. Rodop ilinin ve Azınlığın bir temsilcisi olarak, temel Azınlık sorunlarının çözümü ile ilgili olumlu bir adım atıldığını görmedim.

Askıntıda bulunan ve çözüme ulaşması gereken konular çok fazla. Ben hergün, Meclis içinde ve dışında, o Bakanlıktan, şu Bakanlığa koşarak, sorunlara çareler bulabilmek için büyük mücadele veriyorum. 
Verdiğim mücadelenin ve büyük çabanın sonuçlarını görmek istiyorum artık. Hükümet lehine oy kullanıyor, Hükümetin de, Azınlığın temel sorunlarına çözüm getirmesini bekliyorum.

Ülkede ekonomik bir istikrarın olabilmesi için, siyasi istikrarın olması gerektiğine tüm kalbimle inanıyorum.
Çoğu kez, ülkede siyasi bir kriz baş gösterdiğinde, bunun ülke ekonomisine de yansıdığına şahit oluyoruz.
Son yıllarda büyük çabalar ve gayretler sarfederek hep beraber inşa etmiş olduklarımızı, kötü bir siyasi seçim ve hareket yaparak yıkmak istemiyorum.

Bugüne dek, alınan tüm önlemlere evetdedim. Bugün yine oyumu Hükümetten yana kullanacağım çünkü Ülkemin bir kaos içerisine sürüklenmesini istemiyorum. 

Ekonomik krizden kurtulmak için büyük çaba sarfediyoruz. Bu gayretin devam etmesini istiyorum.
Çıkıp, vereceğim oy ile herşeyi reddederek vatandaşlarımın gözünde bir kahraman olmam çok kolay. 
Önlemlere hayır dedim diye, vatandaşlardan övgüler almam çok kolay. Bu benim için bir kahramanlık değildir. Bu tür kahramanlıkların hiçkimseye bir faydası yoktur.


Ben böyle bir kahraman olmak istemiyorum. Ben gerçekçi olmak istiyorum. Toplumun gerçekliğini göz önünde bulundurarak karar vermek istiyorum. 
Çiftçiler primlerini kaybetmesinler, çalışanlar maaşlarını kaybetmesinler, emeklilerin maaşları kesilmesin diye bugüne dek yaptığımız işlere güveniyorum.

Ben diyaloğa ve işbirliğine inanan bir insanım.Olumlu adımların atıldığını görmek için bekliyorum.

Oyumun siyasi ağırlığını bildiğim için, bölgemdeki sorunların ve Azınlık sorunlarının çözüme ulaştığını görmek istiyorum.

Ülkemizi siyasi maceralara sürüklediğimiz takdirde, durumların daha da kritik olacağı kanısındayım.

Tüm bu nedenlerden dolayı, oyumla Hükümeti destekliyor, Ülkemizin krizden kurtulacağı günlerin uzak olmadığına inanıyorum.

Abdülhalim Dede

Abdülhalim Dede

DİĞER YAZILARI DEVLET KESİN KARARLI: AZINLIK YETKİLİLERİ VE SORUMLULARI OLAYI KINAMAYLA GEÇİŞTİRECEK!!! YALOVA YAFEM derneğinin takdire şayan etkinliklerinin 24.sü sona erdi İŞTE İBRAM AGAMIZ BUYDU!!! DOMUZ DÖVÜLDÜĞÜ YERE GİDER GAZETECİ DEDE, HAPİSHANEYE Mİ ATILDI? ZENGİN ile DÜRÜST DEDİĞİN... KADI DEDİĞİN... ADALET DEDİĞİN!!! TAM BİR HEZEYAN... ÖLÜM ORUCU OLACAK MI? 450 TÜRK ESNAF MAĞAZASI TALAN EDİLMİŞTİ!!! 26 Ocak 1988den 33 sene SONRA: BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI... ELLİNES MOUSOULMANOİ OLDU BAŞPAPAZI KINAMAKLA, GEÇİŞTİRMEYİN. DUPKANIZ SIKIYORSA... DAVA EDİN!!! MÜSLÜMAN AZINLIK'tan... AZINLIK GİTTİ, SADECE MÜSLÜMAN KALDI!!! Σχετικά με την Σύλληψη στη Ρόδο, Δύο Μειονοτικών Μουσουλμάνων της Θράκης ως Κατασκόπων ŞIIITTTT, ÇÖCÜKLER... HELALARI TEMİZLEYİN!!! - AYDIN ÖMEROĞLU ve AZINLIĞIMIZIN -HAVHAVLARI- ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ Η ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ: ΣΤΟΝ ΕΚΒΙΑΣΜΟ!!! BU KADARINA... PES DİYORUZ VE TESLİM OLUYORUZ!!! BU KADARINA... PES DİYORUZ VE TESLİM OLUYORUZ!!! ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΔΥΝΑΜΗΣ ΤΩΝ ΚΟΜΑΝΤΟΣ ΣΕ... ΜΕΙΟΝΟΤΙΚΟ ΧΩΡΙΟ ΤΗΣ ΞΑΝΘΗΣ!!! KAPATILAN VE GASP EDİLEN... PROTESTO EDİLDİ!!! AZINLIĞIMIZDA, MEDRESELER İÇİN DÖKÜLEN TİMSAH GÖZ YAŞLARI!!! LEVENT'ten, BAYRAM -TEBRİĞİ- GİBİ... İHTARNAME!!! Μία -ευχή- σταλμένει με... Δικαστικό Επιμελητή!!! 15 TEMMUZ 2016 GECESİNDE, BATI TRAKYA'NIN LİDER GEÇİNENLERİ NE YAPTI? BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI DANIŞIKLI DÖVÜŞ KURULUNA hediyem olsun!!! BU DEĞERLENDİRME DEĞİLDİR... 3 BELEDİYE BAŞKANINI TEMİZE ÇIKARMA TEŞEBBÜSÜDÜR. ÜÇ AZINLIK BELEDİYE BAŞKANLARI, YEDİĞİNİZ BU NANEYİ, YEDİK DEYİN VE ÖZÜR DİLEYİN!!! 40 YIL GAZETECİLİK YAPMIŞ BİRİ OLARAK BEN, ANILARIMI YAZMAKTAN KORKUYORUM İSKEÇE, YENİDEN KARANTINA'ya MI GİRİYOR? TÜRKİYE'de 15 TEMMUZ İÇSAVAŞ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'daki GERÇEKLER!!! SYRİZA, 34 DÖNÜM VAKIF ARAZİSİNİ SATTIRMIŞ!!! SYRİZA'nın YAPTIĞINA BAKIN!!! MUSTAFA KATRANCI'nın CESARET'i !!!! HAYDİ, HÜSEYİN ZEYBEK'e DERS VERELİM!!! İSKEÇE VE GÜMÜLCİNE’de KİMLER ve NASIL MİLLETVEKİLİ SEÇİLECEK? Αφέλεια-άγνοια ή στοχευμένη σκοπιμότητα το άρθρο του Σωκράτη Ξυνίδη; SYRİZA -MEMET- MEBUS ADAYLARINA AÇIK VE NET ÜÇ SORU... İSKEÇELİ AZINLIKÇI GEÇİNENLERE: ​HADİ GÖREYİM SİZİ!!! AZINLIK ÖNDEN GÖTÜRENLERİN... HAZİN HALİ!!! Το Μειονοτικό σχολείο ΔΟΛΟΦΟΝΉΘΗΚΕ... Είναι ΝΕΚΡΟ!!! Çipras'ı niçin alkışladılar? .BAŞARILAR DİLİYORUM!!! YENİDEN -HAİN- İLAN EDİLMEYİ BEKLİYORUM!!! BURASI BATI TRAKYA: SEÇİMLER... SÖZDE SEÇİMLER... SÖZDE SEÇİMLİ TAYİNLER... TAYİNLİ SÖZDE SEÇİMLER!!! BU AZINLIK... ÖLMÜŞTÜR SEBEP OLANLARA, 2019 KERE GİRSİN!!! OLMAMASI GEREKEN BİR DAVADA…12 AY HAPİS CEZASI SOYAĞACIM YUNANİSTAN'a DAYANDI, VATANDAŞLIK ALABİLİR MİYİM? İSKEÇE BALKAN KÖYLERİNDE REZALET!!! PROĞRAMI YAPANLAR KİM? BOŞUNA UMUTLANMAYIN!!! MÜFTÜ SEÇİMİ... OLMAYACAK!!! İŞTE BU: İSKEÇE MÜSLÜMAN POMAK-ROMA-TÜRK BİRLİĞİ!!! BAŞKONSOLOS AKINCI'yı GÖREN VAR MI? NEREDE? LOZAN, AZINLIKLARI NASIL TANIMLIYOR? CB ERDOĞAN, GÜMÜLCİNE'de KİMLERLE GÖRÜŞECEK? AHMET METE'ye TEK SORU...Ve soruyorum: GÜMÜLCİNE BAŞKONSOLOSLUĞUNDA, karı-koca KONSOLOSLAR FİRAR ETTİ!!! METE'nin DAVA... KRİTERLERİ!!! TECRİT ZİNCİRLERİNİ... KIRINIZ!!! Η 36ΧΡΟΝΗ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΜΑΣ...ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ!!! İKİ FOTOĞRAF... İKİ ZİHNİYET Mİ? YOKSA TİYATRO MU? BAŞKONSOLOS AKINCI'nın SONU GELDİ... GİDİYOR!!! HACIOSMAN, İTİRAF MI ETTİ... DİYELİM? BAK SEN... ATİNA'yı ALDATMAK İÇİN ANKARA'ya GİTMEMİŞ!!! BATI TRAKYA TÜRKLERİ... ÇATLAMAK ve PATLAMAK üzere!!! VAYYYY BEEEEEEEEEEE!!! İŞTE NEA DİMOKRATİA!!! SYRIZA MEBUSU AYHAN KARAYUSUF İTB'nin TABELASINI ASMAYA GELECEK!!! ZEYBEK'in DEDE ALEYHİNDE İBRETLİK ve AKILLARA DURGUNLUK VEREN DAVA DİLEKÇESİ!!! 36 YILLIK MACERAMIZDA... SONA GELDİK DEDEAĞAÇ AZINLIK DERNEĞİ FRAPPOPİÇAS LEVENTİS... DESTAN YAZAN... OZAN!!! TÜRKİYE BANKALARINDA PARALARI OLAN BATI TRAKYALILARIN DİKKATİNE!!! Eşyalarını topluyor... ve GİDİYOR!!! İMZA KAMPANYASI!!! BOŞ İŞ!!! İBRETLİK Bayram hutbesi!!! GÜMÜLCİNE: POLİS, HAŞEMALI KADINI DENİZDEN KOVDU!!! GÜMÜLCİNE HARMANLIK MAHALLESİNE OKUL AÇILMASINA... AZ KALDI!!! BATI TRAKYA *ÖNDERLERİ*, 15 TEMMUZ DARBESİ ve ANKET!!! DARBE GİRİŞİMİNDE... AZINLIK BASINI BİR YILIN ARDINDAN GELEN... İFŞAAT!!! HA GÖREYİM SİZİ SYRİZANIN ASLAN MEBUSLARI!!! SADIK AHMET'in 22. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE CAMİYE GİTMEYİN!!! KERHANEYE GİDİN!!! TÜRKİYE'de DARBE YAPILACAĞINI AHMET METE'ye 2 GÜN ÖNCESİNDEN KİM HABER VERDİ? 15 TEMMUZ HAİN DARBESİ VE BATI TRAKYA'nın ÖNDE GÖTÜRENLERİ!!! 3 MEBUSU TAKAN YOK UTANMAZLAR: 2016'da KUYRUKLAR... APIŞARASINDA. 2017'de KUYRUKLAR...MEVLİTTE!!! BU İŞTE BİR YANLIŞLIK VAR!!! Mustafa Mustafa ve FETÖ'cü darbeciler HAYRET!!! HAYRET!!! HAYRET!!! KINADILAR!!! METE EFENDİ:CAMİ İÇİNDE DANSÖZ OYNATMAK MI VAR SIRADA? PROTOKOLÜ... BİLMEYENLER!!! KİRAZ 30 CENT!!! YAKADA İSKEÇE-ŞAHİN KÖYÜ KAYNIYOR!!! İŞTE BATI TRAKYA'MIZIN LİDERİ HAFIZ CEMALİ ve MEHMET ŞİNİKOĞLU: DAVANIZI GERİ ÇEKİN!!! Ne büyük *KATİLMİŞİM* YA HU!!! HADDİNİ BİLMEMEK!!! BUNU DA DUYDUK: TERÖRİST BATI TRAKYA MÜSLÜMAN AZINLIĞI!!! PİŞKİNLİĞİN BU KADARINA... SARIK ÇIKARILIR!!! BAKIN SİZZZZZ!!! KİM KURMUŞ BU DERNEĞİ? NE İŞ YAPAR? SİZİ KİMSE TOPLUM LİDERİ SEÇMEDİ!!! YAZIK OLDUU!!! METE'yi ARAMIŞLAR, BULAMAMIŞLAR!!! YEDİKLERİNİZ HARAM-ZEHİR OLSUN!!! İKİYÜZLÜLÜK OLUR MU? NEDEN OLMASIN? MEBUS ZEYBEK SÖZ VERMİŞ!!! TUTUKLANIP SERBEST BIRAKILAN TÜRK BELEDİYE BAŞKANI İSMET KADI'ya DanışMA KURULU ÜYELERİ NEREDE YAŞIYOR? METE'de İLERLEME VAR... DANIŞMA KURULU YİNE SINIFTA KALDI DEB Partisi ALTIN ŞAFAK'çılara bir TEŞEKKÜR Borçludur!!! EFSANE başkonsolos İLHAN ŞENER DÖNEMİNDE... VAY BEEEEEEE!!! KENDİLERİNİ TÜRK MİLLETİNDEN SAYMIYORLAR!!! SAVAŞ MI OLACAK? YUNANİSTAN'a ULTİMATOM!!!! TERÖR SALDIRISI VE... DANIŞ MA KURULU!!! TERÖR SALDIRISI VE METE AZINLIKTA, NEMALANAN ÖNDEGÖTÜRENLER NE YAPTI? KARAKTER MAALESEF PAZARDA SATILMIYOR ÇİPRAS SON SÖZÜ SÖYLEDİ:AZINLIK ANA OKULLARINI UNUTUN ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΟΥ ΤΟΥΡΚΙΚΟΥ ΠΡΟΞΕΝΕΙΟΥ Ο ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ; MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN ZEYBEK HDP'ye dayanışma açıklamasına ONAY verdi mi? ŞİMDİ OLDU: METE DERNEK BAŞKANI İMİŞ!!! GÜMÜLCİNE'nin... YÜRÜYEN CESETLERİ BUNLAR ANTİDARBECİ DEĞİLDİR!!! KİME İNANALIM? ŞEYTAN İŞİ Mİ? TOPLUMSAL SORUN MU? HUTBE YAYIMLANDI... ARTIK KİMSE İNTİHAR ETMEYECEK!!! BURASI YUNANİSTAN. ATİNA CAMİSİ ANCAK...3017 SENESİNDE YAPILIR. BÜYÜKELÇİ SARNIÇ, BAKANLIKTAN KOVULDU CUMHURİYET BAYRAMI, BAŞKONSOLOS ALİ RİZA AKINCI'nın ÖZEL BAYRAMI DEĞİLDİR **TÜRKİYE'YE BAĞLANMAK İÇİN, BATI TRAKYA'da REFERANDUM**!!! Batı Trakya'nın başına çöreklenmiş... VAMPİRLER!!! HADDİNİ BİLMEYEN YALAKA: AHMET METE BU ÇEŞMEDEN MÜSLÜMANA SU İÇMEK HARAM..!!! BU MİLLETLE TA.AK OYNAMAYIN!!! İTİBAR YÜKSELTME... ''DAVASI'' MI? YASAL OLMAYAN UYGULAMAYA KARŞI... ALTTAN ALMAK??? HÜKUMETTEN TEPKİLERE DOLAYLI CEVAP!!! BASKILARA DAYANAMADI: HÜKUMET BÜTÜN HAKLARIMIZI İADE EDECEK!!! MÜTHİŞ AÇIKLAMA GELDİ. YUNAN HÜKUMETİ KORKUDAN... ALTINA YAPTI!!! 60 AZINLIK OKULU KAPANDI!!! DUYAN VAR MI? BEN ve ŞAHİN ve BEN GS'lı ARİF, Batı Trakya, Şahin ve Mehmet Emin AGA İslâmda, Din Kıyafeti Var mı? TARİKATLAR VE SİYASET TAHRİK ETMEYİNİZ!!! DEB PARTİSİ HELE ŞÜKÜR...EVLENDİLER!!! BRAVO PROTOSİNGELE P. SOFRONİE!!! DEBP'in YÜRÜYÜŞÜ: SAYMACA...731 KİŞİ CENGİZ ÖMER: AFERİN. ŞİMDİ OLDU!!! SADIK AHMET HAPİSTEN NASIL KURTULDU? BATI TRAKYA'da, DARBE GİRİŞİMİNİN BAŞARILI OLMASINI BEKLEDİLER!!! GÖKÇEPINAR OLAYI BAŞKONSOLOS ALİ RIZA AKINCI ve ABDÜLHALİM DEDE GÖKÇEPINAR'da POLİS MÜDAHALESİ, ETKİNLİĞİ İPTAL ETTİRDİ!!! SYRİZA, TÜRKLERİ POMAK YAPTI!!! SÖZDE "BİRLİKBERABERLİK"... NETİCELERİ POMAKLAR'a TAM DESTEK!!! BRAVO ΝΑΤΑΣΣΑ!!! ORUCA DEVAM MI? BAYRAM MI? Açıklama Bekliyoruz AKINCI ile ŞENER FARKI!!! BU DA OLDU: HASANLAR'da PROTOKOLÜ PROTESTO ETTİLER!!! PROTOKOLÜ PROTESTO EDEN BAŞKONSOLOS ŞENER!!! PROTOKOLÜ ELEŞTİRMEK...HARAMDIR!!! 40 SENE DIŞLANAN SÖPALILAR!!! KİMLER BÖLÜCÜLÜK YAPIYOR? Hayatımız -Kına(mallar)la- geçti ALLAH, ALLAH!!! GÖRÜŞMÜŞLER!!! BATI TRAKYA'da... MÜSLÜMANA... HARAM..!!! SÜSLÜMANLAR ...TOPLU İFTARLARDA!!! NASIL ZORLA TÜRKLEŞTİRİLMİŞİZ? KINAMA... PALAVRALARINA BİR SON VERSEK? ŞİDDET KULLANILARAK, ZORLA TÜRKLEŞTİRİLMİŞİZ!!! SERT EYLEM YAPACAKLARMIŞ!!! MEBUS ZEYBEK DE --ELLİNES MUSULMANOİ'yi-- KABULLENDİ KAPATILANLAR... ÇOCUK KULÜPLERİYMİŞ!!! CUNTAVARİ K A P A T I L M A Y A N ŞUBELER DEB PARTİSİ YÜRÜYÜŞ DÜZENLİYOR!!! BİR İSTANBUL RUM'u, CUMHURBAŞKANINA CEVAP VERDİ TÜRKÇE KONUŞMAYAN POMAKLAR... TÜRK DEĞİLDİR!!! BATI TRAKYA'NIN DIŞİŞLERİ BAKANI İMİŞ!!! KENDİNİZE... TÜRK DİYEMEZSİNİZ!!! CEHALETİN BU KADARINA...PES! C.BAŞKANI SALLAMIŞŞŞ!!! Gerdek gecesine... müftü de katılıyormuş!!! TÜRKÇE ANLAMAKTAN ACİZ TÜRKÇÜLER POMAK KÖYLERİ - POMAKOHORİA METE'yi DİYANET'E ŞİKAYET ETMİŞLER!!! Senin söylediklerini ben söyleyemem!!! MÜFTÜLÜKTEN GELEN... TELKİNLER!!! MEBUS ZEYBEK...EDİRNE'de YİNE SALLAMIŞ!!! POLİS, YÜKSEK TAHSİLLİLER DERNEĞİNE BASKIN YAPTI MI? VAKIFLARA SEÇİM... GELİYORMUŞ!!! GEBERDİ - ÖLDÜ - VEFAT ETTİ!!! GÖKÇEPINAR'lı Köylüler, ALTIN ŞAFAK-HRİSİ AVGİ'yi KARŞILADI!!! TAKSİRAT- VEFAT ve ABESLE İŞTİGAL EDENLER ŞAHİNLİLERDEN IRKÇI PAYLAŞIM İÇİN... GÖZ BOYAMA TEPKİSİ!!! ALİ RIZA AKINCI, TÜRK-YUNAN KRİZİNE SEBEP OLDU!!! VALİ AÇIKLADI: ÖLÜ TÜRK, İYİ TÜRK'MÜŞ!!! TÜRKÇE YASAĞI İÇİN KERAMARİS NE YAPTI? METEHİTLER'den YUNANCA ÖZÜR!!! Okullarımızda Türkçe Konuşmayı Yasaklamak... ÖNEMSİZDİR BENLE UĞRAŞMAYIN!!! SADIK AHMET HAKKINDA EFSANEVİ YALANLAR BİR SENEDE 30.000 EURO İSKEÇE-GÜMÜLCİNE RESMİ MÜFTÜLERİ DEĞİŞİYOR MU!!! KAÇIRILMA OLAYINDA, YENİ GELİŞME. Kaçıranlar İskeçe'li değilmiş!!! HELE ŞÜKÜR!!! -NOEL BABA-ya KURUMSAL TEPKİ GELDİ. ANAOKULDA MÜSLÜMAN ÇOCUKLARINA HRİSTİYANLIK AŞISI!!! MİLLETVEKİLİ İLHAN AHMET, SEBEBİNİ AÇIKLADI... RAKI MASALARINDA KURTARILAN... TÜRK AZINLIK!!! BATI TRAKYA GALİBA... "AYRI DEVLET"!!!!!! BARİ, DALGA GEÇMEYİN!!! BAŞKONSOLOS ALİRİZA AKINCI ve CUMHURİYET BAYRAMI 'Sırlar size emanettir' AYHAN KARAYUSUF: KISMET DEDİĞİN BÖYLE OLUR!!! KARAMBOLDEN... 4 AZINLIK MİLLETVEKİLİ BU SEFER OLACAK: DÖRT AZINLIK MİLLETVEKİLİ Atina'da uykusuz gece! BUNA DÜPEDÜZ...SOYGUN DENİR!!! AMANIIIIMMMM!!! TSUNAMİ GİBİ VERGİLER GELİYOR!!! RENÇPERLERE HÜKUMETTEN MÜJDE!!! ZEYBEK'e Ve SYRİZA'ya -DEMOKRATİK- TEPKİ KOYANLARA AFERİN!!! GÜNAH KEÇİSİ: ABDÜLHALİM DEDE AYIP YA HU!!! SYRİZA BÖLÜNÜYOR VE 2 PARTİ OLUYOR 12 MİLYARLA... TARİH YAZAN MEBUSLARIMIZ!!! BEN... CAHİLİM!!! ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN BÖYLE BAŞKANLIK KİM YAPMAK İSTEMEZ? PROTESTO EDİYORUZ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΗΣ ΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΖΙΑΚΑ στην ΑΥΓΗ EROĞAN-GÜLEN VE... BATI TRAKYA'LILAR SYRİZA'nın ÜÇ MİLLETVEKİLİNE... HRİSİ AVGİ TALEP ETTİ... DEDE'ye ÖN SORUŞTURMA PAZARTESİ GÜNÜ İSKEÇE'de PROTESTO YÜRÜYÜŞÜ VAR ΠΡΩΤΑ... ΠΕΡΙΦΟΡΑ ΕΠΙΤΑΦΙΟΥ, ΤΩΡΑ... ΕΜΠΡΗΣΜΟΣ ΤΖΑΜΙΟΥ ΣΤΗΝ ΘΡΑΚΗ ŞİMDİ DE CAMİYİ YAKTILAR!!! ARKADAN NE GELİYOR? ALLAH KORUDU. ŞAHİN'de KORKUNÇ PROVOKASYON!!! -KALİ ANASTASİ- AZINLIK SEÇİLMİŞLERİ DEB PARTİSİNİN AYIBI NAMI DİĞER İPERİDİS... BANA PROVOKATÖR DEDİ AZINLIK SEÇMENİ, KOMÜNİST Mİ OLDU? 26-29 OCAK 1988 MİTİNGLERİ TÜRK OYLARI ZEYBEK'e...BAKANLIK SGURİDİS'e!!! TAHMİN ETMEK BU KADAR OLUR!!! İSKEÇE'Lİ TÜRKLER!!! BİR OY ZEYBEK'E BİR OY MANDACI'YA YUNANİSTAN SEÇİM TAHMİNLERİM(son) DÖRT MİLLETVEKİLİ BÖYLE SEÇECEĞİZ!!! 2015 SEÇİM TAHMİNLERİM-2 AHMET FAİKOĞLU HEMEN İSTİFA ETMELİDİR SYRİZA'nın... SOL'SUZLUĞU!!! AZINLIĞIMIZIN GELDİĞİ... SON NOKTA O Σαμαράς Μίλησε στην Κομοτηνή…και Μείναμε με το Στόμα Ανοιχτό ! SEÇİM TAHMİNLERİM... SAMARAS, GÜMÜLCİNE'de konuştu... Ağzımız açık kaldı!!! HAYRET!!! MEBUSLUĞU BİTTİ...FARKINDA BİLE DEĞİL!!!... ÇİPRAS, TAM BİR HAYAL KIRIKLIĞI... ZEYBEK HÜSEYİN'in SİYASİ MASKARALIKLARI DEVAM EDİYOR ENCÜMEN SEÇİMLERİNE HAYIR MEBUS ZEYBEK, BENİ MAHKEMEYE VERMİŞ!!! DAVUTOĞLU İLE GÖRÜŞMEĞE GELMEDİLER!!! BİR SKANDAL BEYANIN...PERDE ARKASI «Αν δεν σας αρέσει, να φύγετε»; HACIOSMAN, CUMHURBAŞKANINA HAYIR DİYECEK Mİ? ΠΡΩΤΟΦΑΝΗΣ ΠΑΡΑΒΙΑΣΗ ΤΗΣ ΙΣΟΝΟΜΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ GÖZLERİM KÖR OLSUN, HABERİM YOKTU!!! OKUMUŞ...CAHİLLER... HELE ŞÜKÜR!!! AKLI BAŞINDA BİR TEPKİ AZINLIK EĞİTİMİ... PALAVRASI İSİM İSİM, 13 BİN EUROLARI ALACAK TÜTÜNCÜLER 5 euroluk Ciğerimiz YOK mu? TÜTÜNCÜLER, KOÇAN BAŞI 13.000 EURO ALACAK KARDEŞİM İLHAN ŞENER HOPPALAAAAAAAAAAAA!!! OLAMAZ DEMEYİN... OLUYOR! MİTROPOLİT ve MÜFTÜ HASAN, HÜSEYİN'in... KAHVEHANESİNE GİTMİŞ HAYDEEE!!! AZINLIK LİSELERİ, YABANCI OKULMUŞ!!! Απόλυτα ΥΠΟΥΛΗ η απόφαση του ΑΠΘ να ιδρύσει Τμήμα Ισλαμικών Σπουδών İTB'nin İFTARINDA...protokol... DAMGA VURDU İhtiyar delikanlılar Atina yollarında Azınlığın Seçilmişleri.. Yine Feryat Etmişler!!! BTTDD yemeğinde... BUNA... DARBE denir, DARBE!!! 42.718 OY İLE REKOR KIRDI DEB PARTİSİ MUSTAFÇOVA BELEDİYESİNDE BÖLÜCÜLÜK...EDEBİYATI
Gazete Manşetleri
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu