Batı Trakya
Giriş Tarihi : 28-10-2016 04:29   Güncelleme : 28-10-2016 04:29

5 KASIM'da: İskeçe’de Altın Şafak Karşıtı Yürüyüş Olacak

5 KASIM'da: İskeçe’de Altın Şafak Karşıtı Yürüyüş Olacak

Irkçılık ve Faşist Tehdide Karşı Birlik Hareketi (KEERFA), ırkçı Altın Şafak Partisi’nin İskeçe’de büro açması nedeniyle protesto yürüyüşü düzenliyor. Yürüyüş, Altın Şafak Partisi’nin İskeçe’de bürosunu açacağı 5 Kasım Cumaretesi günü yapılacak. 

Konuyla ilgili olarak Irkçılık ve Faşist Tehdide Karşı Birlik Hareketi (KEERFA) tarafından bir açıklama yayınlandı. 

5 Kasım Cumartesi günü “neonazist cinayet örgütü Altın Şafak’ın yeni bürosunun Lagos tarafından yapılacağı” belirtilen açıklamada, Pavlos Fissas ve Şahzat Lokman’ın katillerinin İskeçe’deki büroları kapatılana kadar İskeçe’de de oldukça fazla saldırılara giriştikleri” hatırlatılarak, solcu bir üniversite öğrencisinin ve KEERFA afişlerini asan azınlık mensubu bir öğretmenin saldırıya uğradığı kaydedildi. Altın Şafakçıların Müslümanlara saldırdıkları ve başörtüsü takan azınlık mensubu kızları rahatsız ettikleri ifade edildi. 

Söz konusu saldırıların Altın Şafak’ın bürolarından başlatıldığı iddia edilen açıklamada nazist Altın Şafak örgütünün İskeçe’deki saldırılarının, 2013 yılı Nisan ayında gerçekleştirilen büyük ırkçılık karşıtı gösteriden sonra bürosunun kapatılmasıyla son bulduğu belirtildi. KEERFA açıklamasında: “Şimdi de aynı şeyi yapmalıyız. Neonazi korkusunun yeniden dönmesine izin vermemeliyiz.” uyarısında bulunuldu.

Açıklamada 5 Kasım’da yapılacak yürüyüş öncesinde dernek, sendika, kuruluş ve ırkçılık karşıtı örgütlere 26 Ekim Çarşamba günü saat 19:00’da İskeçe İşçi Merkezi’nde yapılacak toplantıya katılmaları çağrısında bulunuldu.

AdminAdmin