Batı Trakya
Giriş Tarihi : 27-06-2014 09:21   Güncelleme : 27-06-2014 09:21

Çıkan bazı haberleri artık üzüntüyle değil endişeyle takip ediyoruz

Son dönemde ülkemiz medyasındaki bazı dergi ve gazetelerin DEB Partisi

Çıkan bazı haberleri artık üzüntüyle değil endişeyle takip ediyoruz

Gümülcine,24/6/2014

DEB PARTİSİ BASIN AÇIKLAMASI:

 

Son dönemde ülkemiz medyasındaki bazı dergi ve gazetelerin DEB Partisi ve Batı Trakya Türk Azınlığı aleyhindeki iftira dolu haberlerini üzülerek takip ettiğimizi kamuoyuyla paylaşmıştık.

 

Son bir hafta içinde Epikera dergisi ile Dimokratia gazetesinde çıkan bazı haberlerin ardından artık bu haberleri üzüntüyle değil, endişeyle takip etmeye başladığımızı vurgulamak isteriz. Zira bu haberlerin tamamen kafatasçı ve ırkçı zihniyetle hazırlandıkları aşikardır.

 

Tamamen korkudan ve tahrikten beslenen, düşmanlıktan başka sermayesi olmayan yalan ve iftira odaklarının bu tür haberleri bölgemizde yüzyıllardır sahip olduğumuz barış içinde bir arada yaşama kültürünü hedef almakta ve Batı Trakya Türkleri’ni Yunan kamuoyuna ayrılıkçı ve devlet düşmanı gibi gösterme amacını taşımaktadır.

 

Daha önce pek çok kez işaret ettiğimiz gibi Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi yasal ve meşru bir partidir, ülkesi Yunanistan’a gönülden bağlıdır ve öncelikli hedefi Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın haklarının korunması ve sorunlarının giderilmesine katkıda bulunmaktır. Keza Batı Trakya Türk Azınlığı da devleti Yunanistan’a bağlı, geçmişte bu ülke için şehit vermiş bir azınlıktır. Ne Batı Trakya Türk Azınlığı ne de DEB Partisi bu tür tahriklere kapılmayacaktır.

 

Partimiz aleyhinde hiçbir dayanağı olmayan tüm bu çirkin iftiraları yargıya götürme hakkımızı saklı tuttuğumuzu hatırlatmak isteriz.

DEB PARTİSİ

AdminAdmin