Türkiye
Giriş Tarihi : 11-10-2016 10:55   Güncelleme : 11-10-2016 10:55

Elektronik Sigara Hakkında Yanlış Bilinenler ve Bilinmesi Gerekenler

Elektronik Sigara Hakkında Yanlış Bilinenler ve Bilinmesi Gerekenler

Günümüzde sigara kullanımının son derece yaygınlaştığı rahatlıkla gözlemlenmektedir. Daha önce kullanmış olan kişilerin bağımlılık haline getirmiş olduğu sigara yeni kullanmaya başlayanlar için özentiyle başlar. Bunun sebebi çevresindeki insanların hemen hemen yarısının sigara kullanıyor olmasıdır. Zamanla bu durum engellenemeyecek hale gelmiş ve sigaraya başlanma yaşı 10 ‘ a kadar düşmüştür. Hayata 1-0 yenik başlayan bu çocukların geri kazanılması için onların eğitilmesi ve çevresindeki örnek aldığı kişilerin de yavaş yavaş bu alışkanlıktan kurtarılması gerekmektedir. Bu amaca hizmet etmesi için birçok çözüm yolu üretilse de hiçbiri tam anlamda etkili olmamıştır. Elektronik sigaralar da bu amaçla üretilmiştir.


Elektronik Sigara Hakkında Bilinen Yanlışlar

Elektronik sigaralar kalem gibi yapılan ince tasarımlarıyla hem şık hem de cebe sığacak boyuttadırlar. Fakat bu konuda yanlış algılar oluşturulmuştur. Bunların başında sigarayla aynı şey olduğunun savunulması gelmiştir. Oysa elektronik sigara ile normal sigara arasındaki farklar oldukça fazladır. En belirgin özellik ve elektronik sigaranın tercih edilmesindeki en önemli sebep kanserojen madde içermiyor olmasıdır. Bunun yanı sıra nikotin ve farklı maddeler içerir ve buharında nikotin bulundurur. Ama normal sigara kadar hem çevreye hem de kişinin kendisine zarar vermez. Bir diğer yanlış algı elektronik sigaranın lüks olarak görülmesidir. Aksine elektronik sigara normal sigaradan çok daha uyguna gelir. Başlangıçta ödenen para kullanıldığı dönemde kendini amorti edecektir.Websitsi üzerinden modelleri inceleyebilirsiniz, http://www.ilksigaran.com/elektronik-sigara

 


Elektronik Sigaranın Faydaları ve Zararları

Elektronik sigaranın ve e-likitlerin etkileri de yer yer normal sigara ile benzerlik gösterebilir. Fakat geniş bir çerçeveden bakıldığında normal sigaranın elektronik sigaraya kıyasla çok daha zararlı olduğu gözlemlenebilir. Kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat edilirse kişi zarar görmeden sigarayı bırakma yolunda epey yol alabilir. Bununla birlikte duman yerine buhar ürettiğinden sigara içilmesi yasak alanlarda da kullanılabilir. Zamanla sigara bağımlılığını azaltarak bitirmeye kadar ilerlemesini sağlar. Elektronik sigara likit çeşitleri için, http://www.ilksigaran.com/e-likit buradan bilgi alabilirsiniz.


 Siz de sigarayı bırakmak isteyip de bırakamıyorsanız doğru adrestesiniz. Firmamızla hemen iletişime geçerek size en uygun olan elektronik sigara modelini öğrenebilir ve kolayca satın alabilirsiniz.

Yabancı Yayın