Batı Trakya
Giriş Tarihi : 24-07-2016 05:41   Güncelleme : 24-07-2016 05:41

SADIK AHMET ve ŞERİF, HAPİSTEN NASIL KURTULDU?

SADIK AHMET ve ŞERİF, HAPİSTEN NASIL KURTULDU?

Bugün 24 Temmuz.

Sadık Ahmet'in ölüm yıldönümü.

Yine ve yeniden onun manevi şahsiyetini "ticarethane"ye çeviren ve bir kısmı cep doldururken...bir kısmı da "onun yolunda gidiyoruz" diyerek siyasi "kariyer" yapıyor, Garbi Trakya denen bu küçük bölgemizde.

Ve bugün bir de HAK ARAMA YÜRÜYÜŞÜ adı altında, Türkiye'de 15 Temmuz günü hainlerin giriştikleri meşru hükümeti devirme darbesine karşı EN KÜÇÜK BİR KINAMADA DAHİ BULUNMADIKLARI REZALETİNİ VE NANKÖRLÜKLERİNİ ÖRTBAS ETMEYE ÇALIŞACAKLAR!!!

İstedikleri kadar uğraşsınlar...

Ne mal olduklarını bu azınlık ve Anavatanın meşru hükumeti gördü ve öğrendi.

Bu ekonomik krize rağmen, Millete zorla iftar sofraları yaptırarak bu iftar sofralarına katılmayı ve PROTOKOL masaları aracılığıyla NE KADAR BÜYÜK MÜCAHİTLER olduklarını ispat etmeye çalışan ve iftar sofralarına katılıp YEMEK YEMEYİ ... MÜCADELE diye yutturup satmaya çalışanlar hiç merak etmesinler...

Çok yakın bir zamanda...onların da sırası gelecek ve... sol elleriyle yıkanmaya gidecekler.

Bugünün anısına,

Rahmetli Sadık Ahmet ile İbrahim Şerif'in 26 Ocak 1990 tarihinde Gümülcine bidayet mahkemesinde aldıkları hapis cezasından, Abdi İpekçi Barış Ödülü kurucusu Andreas Politakis'in araya girmesiyle ve her ikisinden de "TÜRK DEĞİL, TÜRK ASILLIYIZ" yazılı BEYANLARINI aldıktan sonra, Adalet bakanlığı yıldırım hızıyla istinaf tarihinin belirlenmesi için devreye girmiş ve Patra'da 30 Mart 1990 tarihinde görülen istinaf mahkemelerinde cezalarının nasıl düşürüldüğü ve serbest kaldıklarını gelin hep beraber hatırlayalım.

Tabii bu olayı hiç bir azınlık gazetesi ve kamuoyu oluşturan çevreler HATIRLAMAK İSTEMEZ ve UNUTULMASI için, HATIRLANMAMASI için ellerinden gelen bütün imkanları kullanmaktadırlar, 26 seneden beri.

Bazı afyonlular, bu makalemden sonra bana yine  küfredecekler.

Yazdıklarımıza inanmayacaklar.

Onlara diyorum ki...

Benim o dönemde yazdıklarım, mahkemede söylenenlerin çok az bir kısmıdır.

Patra istinaf mahkemesinde SADIK AHMET'in neler söylediğini, ne ifade verdiğini çok merak ediyorsanız... Patra oradadır.

Gidin ve arşivden çıkartın... ve OKUYUN.

Kolay Gelsin.

 

 

Abdülhalim Dede

Kaynak


AdminAdmin