Batı Trakya
Giriş Tarihi : 24-06-2016 10:03   Güncelleme : 24-06-2016 10:03

Musacıklı Gülcan'dan Büyük BAŞARI!

Musacıklı Gülcan'dan Büyük BAŞARI!

Yunanistan üniversilerine giriş sınavına katılan binlerce öğrenciden biri olan Gülcan Mehmet Efendi, sınavda büyük bir başarı elde etti. Sorulan sorulara verdiği cevaplarla 20.000 üzerinden 18. 816 puan alan Gülcan, Rodop ilinde 3’cü oldu.

Musacıklı Mehmet Efendi ailesinin iki çocuğundan biri olan Gülcan, üniversiteye giriş sınavında aldığı yüksek puanla Rodop ilinde dereceye giren öğrencilerden biri oldu.

Çiftçilik mesleğini yapan baba Enver Mehmet Efendi ve ev hanımı anne Şadiye Mehmet Efendi’nin büyük kızları olan Gülcan'a, dersler konusunda ailesi belki çok yardım edemedi ama başarılı olması için her türlü fedekarlığı yaptı.

Okul ve dershanede yapılan dersleri iyi takip eden, öğretmenlerini dikkatle dinleyen ve çok çalışan Gülcan, bir çok öğrencinin istediği, arzuladığı türden bir başarıyı elde etti.

Gülcan Efendi, sınavda fizik, kimya, biyoloji derslerinde sorulan bütün soruları cevaplamayı başarırken, kompozisyon dersinde de başarılı bir performans sergileyerek 20.000 üzerinden 18.816 puana ulaştı.

Musacık köyünden önce Meşe köyüne göç eden ardından K. Vakif köyüne taşınan Mehmet Efendi ailesi, kızlarının elde ettiği başarıdan büyük bir mutluluk ve gurur duymaktadır.

Evin reisi babanın işi nedeniyle yazları Meşe köyünde kışları ise K. Vakıf köyünde geçiren aile kızları için okula veya dershaneye ulaşım mesafesini, yorgunluk gibi olumsuz faktörlere bakmaksızın, tıpkı diğer aileler gibi her türlü fedekarlığı yapıyor.

Mehmet Efendi ailesinin isteği, küçük kızları Nurcan’ın da ablası gibi benzer başarıya ulaşmasıdır.