Batı Trakya
Giriş Tarihi : 18-06-2016 00:49   Güncelleme : 18-06-2016 00:49

METE, ALMANYAYI PROTESTO ETMEYE GİDECEK!!!

METE, ALMANYAYI PROTESTO ETMEYE GİDECEK!!!

Almanya’da 94 yaşındaki eski Nazi subayı 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Detmold’de görülen davada hakim karşısına çıkartılan Reinhold Hanning, Auschwitz kampında 170 bin kişinin ölümündeki katkılarından dolayı suçlu bulundu.

Karar öncesinde sanık Reinhold Hanning’e 2.5 yıl Auschwitz kampında görevli olduğunu hatırlatan mahkeme başkanı, eski Nazi subayının insanların gaz odalarında öldürüldüğünden de haberdar olduğunu vurguladı.

İkinci Dünya Savaşı sırasında 23 yaşında olan Hanning’in görev yaptığı Auschwitz kampında bir milyondan fazla Yahudi’nin öldürüldüğü biliniyor.

Reinhold Hanning duruşmalar sırasında mağdurlar ve yakınlarından özür dilemiş, masum insanların ölümüne neden olan bir sistemin içinde olmaktan üzüntü duyduğunu belirtmişti.

1934 yılında Hitler Gençliği’ne katılan Hanning, 1940 yılında gönüllü olarak SS birliklerine katıldıktan sonra 1942 yılında Auschwitz toplama kampında görev almıştı.

nazi reinhold hanning auschwitz170616.jpg

 

AHMET METE'nin ALMANYA'ya GİTMESİ BEKLENİYOR.

İskeçe'nin sözde seçilmiş müftüsü geçinen Ahmet Mete, Alman mahkemelerinin bu kararını protesto etmek üzere bayramdan sonra Almanya'ya gitmesi bekleniyor.

Yahudilerin TAMAMINI YOK ETMEDİĞİ için Hitlere kızan Mete, Yahudileri gaz odalarında öldüren Hanning'e destek vermek ve üzüntülerini beyan edip Alman adaletini protesto etmesi bekleniyor.

Önümüzdeki günlerde, Danışma(yan) Kurulu toplayıp Hanning'in cezalandırılmasına karşı bir de KINAMA çikarması beklenmektedir.

Mete, fikirdaşlarına ve "sabun" sevicilere olan bağlılığını ve desteğini her fırsatta dile getiren bir şahsiyettir.

 

Mete Yahudiler için ne demişti?

http://www.trakyaninsesi.com/haber/7824/mete-hitler-tukurdugunu-kismen-yaladi.html