Dünya
Giriş Tarihi : 10-06-2016 04:51   Güncelleme : 10-06-2016 04:51

Muhammed Ali bugün, son yolculuğuna uğurlanıyor

Muhammed Ali bugün, son yolculuğuna uğurlanıyor

Solunum yolu yetmezliğinden nedeniyle yaşamını yitiren ünlü boksörün iki gün sürecek cenaze merasimi Lousiville'de kılınan cenaze namazıyla başladı.

Muhammed Ali'nin doğduğu Kentucky eyaletinin Louisville şehri, kent tarihinin en önemli törenlerinden birisine hazırlanıyor. Efsane sporcunun son yolculuğuna uğurlanacağı kentte kusursuz bir tören gerçekleştirilmesi için hazırlıklar devam ediyor.

Muhammed Ali'nin doğup büyüdüğü evin önü ve adına yapılan "Muhammad Ali Center" efsane boksörün sevenleri tarafından ziyaret ediliyor. Ünlü sporcu için oluşturulan köşelere sevenleri çiçek ve sevgilerini anlatan mesajlar bırakıyor.

Yaklaşık 600 bin nüfuslu kentte gerçekleştirilecek törenler dün saat 12.00'de kılınan cenaze namazıyla başladı.

ERDOĞAN'DA TÖRENE KATILDI

Muhammed Ali'nin 1960 yılında ilk profesyonel dövüşünü yaptığı "Freedom Hall"da kılınacak namaza 15 bin civarında Müslüman'ın katılması bekleniyor.

Lousiville'de Kılınan cenaze namazının ön saflarında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da beraberindeki heyetle birlikte saf tuttu.

İKİNCİ TÖREN KFC YUM CENTER'DA

Efsane boksör için ikinci tören ise bugün "KFC Yum! Center"da yapılacak. Bu törene diğer dinlerden temsilciler ile farklı toplum kesimlerinden Muhammed Ali'nin sevenlerinin katılması bekleniyor.

CLİNTON VE SMİTH KONUŞMA YAPACAK

Buradaki törende eski ABD Başkanı Bill Clinton'ın yanı sıra oyuncu Will Smith, komedyen Billy Crystal ve spor sunucusu Bryant Gumbel'ın da konuşma yapacağı belirtildi.

Yarın naaşı Louisville caddelerinde belirlenen güzergahta taşınacak efsane boksör Muhammed Ali, Cave Hill mezarlığında toprağa verilecek.

AdminAdmin