Batı Trakya
Giriş Tarihi : 29-04-2016 10:18   Güncelleme : 29-04-2016 10:18

İlhan AHMET, ''SyrizAnel, şimdi de kiraz üreticisine sırtını çevirdi''

İlhan AHMET, ''SyrizAnel, şimdi de kiraz üreticisine sırtını çevirdi''

Rodop Milletvekili İlhan AHMET, Mart ayında yaşanan buzlanma sebebiyle ürünleri zarar gören kiraz üreticilerinin durumunu ilgili bakanın dikkatine sundu.

 

 

Hazırladığı yazılı soru önergesinde İlhan AHMET, milletvekili olduğu Trakya bölgesindeki kiraz üreticilerinin zararlarının tesbiti için Tarım Tazminatları Kurumu'ndan (ELGA) hala yetkili görevlendirilmediğini belirterek, Mart ayında yaşanan olumsuz hava koşullarının kirazlarda yol açtığı zararların ne zaman kayıt altına alınacağını sordu.

 

"ELGA memurlarının grevi yüzünden zamanında zarar tespit çalışması yapılamıyor"

 

SyrizAnel hükümetinin, Trakya'daki çiftçiyi bir kez daha kaderine terk ettiğinin altını çizen milletvekili, SyrizAnel hükümeti tarafından ulaşım ve tespit masrafları ödenmeyen ELGA çalışanlarının greve giderek, görevlerini yapamaz hala geldiğini belirtti.

 

İlhan AHMET, hükümetin meclis genel kuruluna getirdiği son kooperatif yasasında da ELGA memurlarının haklarını geri veren düzenlemeyi geri çektiğini hatırlattı.

 

"Kiraz üreticisi bir kuruş dahi yardım alamazsa bunun tek suçlusu SyrizAnel'dir"

 

Milletvekili, ELGA memurlarının araziye gidip zarar tespit çalışmaması yapmaması halinde ürünü zarar gören kiraz üreticisinin herhangi bir yardım almasının mümkün olmayacağını dile getirerek, bu durumun tek suçlusunun SyrizAnel hükümeti olacağını vurguladı.

 

İlhan AHMET, hükümetin bölge çiftçisine karşı sürdürdüğü sorumsuz politikanın en son örneği olarak kiraz üreticilerine karşı takındığı bu umursamaz tavır karşısında bakanın herhangi bir tedbir alıp almayacağını sordu.