Batı Trakya
Giriş Tarihi : 01-03-2016 10:06   Güncelleme : 01-03-2016 10:06

MEBUS ZEYBEK'in, M.E.ŞİNİKOĞLU'yu ZİYARET ETMESİ ÜZERİNE

MEBUS ZEYBEK'in, M.E.ŞİNİKOĞLU'yu ZİYARET ETMESİ ÜZERİNE

Eski milletvekili Çetin Mandacı, facebook'taki hesabında son iki gündür İskeçe mebusu Hüseyin Zeybek'i adeta bombardımana tutmuş vaziyettedir.
Ve ne gariptir ki mebus Zeybek cevap vermemektedir.
Hayret etmenin ötesinde, acaba başka bir dolap mı dönüyor diye sormadan edemiyoruz.
Çetin Mandacı'nın paylaşımları sırasıyla şöyle:


Cetin Mandaci
28 Şubat, 22:35

Sn Zeybek'e, yavru Siriza'cılara ve Batı Trakya'yı sanal ortamda savunan kovboylara SORUYORUM;
Aşağıdaki açıklama kime ait olabilir?
Bu açıklama ile Zeybek'in açıklaması UYUŞUYOR MU? Yoksa ZIT MI?
Neticede, Zeybek, azınlığı mı yoksa devlet mi savunuyor? KİMİ SAVUNUYOR?

SnZEYBEK'in CEVAP VEREMEDİĞİ SORU; SYRİZA İskeçe İl örgütü sizin 3647/2008 sayılı yasanın uygulanmasını tam desteklediğinizi savunuyor.... Ο Χ. Ζεϊμπέκ δεν έκανε τίποτα περισσότερο από αυτό που όφειλε, να μεριμνήσει για την εφαρμογή του νόμου (3647/29.2.2008) για τη βακούφικη περιουσία.
Halbuki 2008 yılındaki SİRİZA partisi Sn Mustafa Mustafa'nın tavsiyeleri doğrultusunda ilgili yasanın bir çok maddesine red oyu vermişti..
Sn Zeybek, acaba o günden bu güne ne değişti?
Neden o gün partinizin HAYIR dediklerine siz bugün EVET diyorsunuz?
Bizi aylındatırsanız seviniriz...Saygılar.

BİR BÜĞÜMÜZÜN MESAJI:

Muhterem kardeşlerim;Vakıflar yasasını da devletimiz meclisten geçirdi kabul etti ve önümüze kabul edilmez çok tehlikeli maddeler koymaya hazırlanmaktadır.

Biz Batı Trakya Müslüman Türkü olarak bu vakıflar yasasını kabul edemiyeceğimizi sizlere de açıklamaktayız.

Sebeplere gelince;

1- Vakıflarımızda seçim öngörülmekte fakat Bölge Genel Sekreteri istediği zaman bu seçilenleri istediği kişilerle değiştirme hakkına da sahiptir.

Bu şu demektir; Vakıflarımızın hakimiyeti Bölge Genel Sekreterliğinin insiyatifinde olacaktır. Örneğin, bir vakfı gasp etmek için seçeceğimiz insana yaptıramayınca, kendi atayacağı kişilerce o vakfı istedikleri şekilde kullanabilirler.

2- Bütün seçilen vakıf başkanlarını devlet müftüsüne göndermek suretiyle müftülük mücadelesine de büyük bir darbe vurulmak isteniyor.

3- Ayrıca vakıflar okul ve cami vakfı diye ikiye bölünmektedir.

İlginç olan taraf, vakıflar yasası Yunanistan Parlementosunda oylamaya sunulduğunda bütün Hristiyan milletvekilleri oybirliği ile kabul etmiş olmasıdır.

Batı Trakya Türkleri Danışma Kurulunun, milletvekillerimizin ve bütün Batı Trakya Müslüman Türkü olarak meclisten onaylanan şekliyle böyle bir seçim uygulamasını kabul etmemiz mümkün değildir.

Seçim ilân edilse bile Batı Trakya Müslüman Türkü seçimlere katılmayacaktır.


Cetin Mandaci

29 Şubat, 19:10

ZAMANINDA TOP YEKÜN KABUL EDİLMEYEN VAKIFLAR YASASINI ARTIK AZINLIK OLARAK KABUL EDİP TANIYORMUYUZ?
Sn Zeybek, Yenice'de yeni Vakıf Heyeti seçimi için, zamanında azınlığın top yekün karşı geldiği 3647/2008 sayılı Vakıflar Yasasının harfiyen ve ruhuna uygun olarak hareket edildiğini Yunan basınında açıklıyor.
Ayrıca, ilk defa gerçek anlamda, demokratik, şeffat ve özellikle de azınlığın top yekün karşı geldiği 3647/2008 sayılı Vakıflar Yasasının ruhuna ve harfine uygun bir biçimde seçimlerin yapıldığını övünerek yunan basınıyla paylaşıyor.

Soru-1. Azınlık Kuruluşları zamanında karşı oldukları yasayı artık tanıyorlar mı?
Çünkü Zeybek ben bu yasayı tanıyor ve uyguluyorum diyor. Başta Danışma Kurulu olmak üzere kimseden ses seda yok. Sessizlik acaba dolaylı olarak bu yasayı kabullenmek olabilir mi?

O βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ X. Zεϊμπέκ σημειώνει ότι κλήθηκε στη συνάντηση που είχαν με το διορισμένο Μουφτή Μ. Σινίκογλου όπου εξέφρασαν την άποψη πως δεν τηρούνται οι διαδικασίες για την ανάδειξη νέας Βακουφικής Επιτροπής.Εντολή Φίλη να τηρηθεί η νομιμότητα. Ο τρόπος που επελέγη, σύμφωνα με τον Χ. Ζεϊμπέκ, είναι αυτός που προβλέπεται από το νόμο ενώ μετά από επικοινωνία που είχε ο ίδιος με τον αρμόδιο Υπουργό Παιδείας και Θρησκευμάτων Νίκο Φίλη, ο οποίος παρενέβη, του εξέφρασε την άποψη του Υπουργείου ότι σεκάθε περίπτωση πρέπει να τηρείται ο νόμος που ισχύει για την ανάδειξη Βακουφικής Επιτροπής, όπως και έγινε στη διαδικασία που ακολουθήθηκε, αναφέρει.Μάλιστα, ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ αναφέρει ότι ο τρόπος που εξελίχθηκε η υπόθεση συνιστά μια νέα σελίδα στη διαχείριση των βακουφικών περιουσίων. «Με διαφάνεια, νομιμότητα, αξιοκρατία και εφαρμογή των νόμων. Όσοι επιλέγουν να αρνούνται αυτές τις αρχές θα μας βρίσκουν απέναντί τους» αναφέρει ο Χουσεΐν Ζεϊμπέκ και προσθέτει πως «Εμείς κάναμε το σωστό αλλά κάποιοι το αρνούνται».

Sn Zeybek Yenice'deki seçimlerin Resmi ve Vakıflar Yasasına uygun olarak yapıldığını söylüyor.
Öyleyse;
1/ Acaba Yenice'de izlenen usul Sn Zeybek'in kendi köyün olan Şahin'de uygulandı mı ?

2/ Seçimlerin ilanını kim yaptı?
A. Zeybek mi?
B. Bakan Filis mi?
C. Yenice imamı mı?
D. Atanmış Müftü mu?

Sn Zeybek,; cevap veremiyorsan en azından Seçimlerin ilanına ilişkin evrağı kamuoyunuyla paylaş. Ne de olsa resmi seçim yapılmış. Resmiyeti ispat eden evrakları bekliyoruz. İnşallah gözümüz yollarda kalmaz sn.Vekil...Cetin Mandaci
1 Mart, 11:57

ARTIK DEVLETİN ATATIĞI MÜFTÜLERİ TANIYORMUYUZ?

Azınlığın 20,000 oyla Milletvekili seçtiği Sn Zeybek, yine azınlığın tanımadığı Sn Şinikoğlu'nun bir parmağını sallamasıyla, gel buraya demesiyle tıpış tıpış ayağına kadar gidiyor. Kendisiyle Vakıf Heyeti seçimleri hususunda görüş alışverişinde bulunuyor.
Vakıfkar Yasası husunda artık KARACAHİL olduğunu kesin olarak ispatlayan ve neticede sessizliği ve verdiği demeçlerle kabullenen Sn Zeybek, Sn Şinikoğlu'nu makamında,ziyaret ederek neyi hedefligini herkez merak etmektedir.

XanthiPress;
O X. Zεϊμπέκ: ...δήλωσε ότι κλήθηκε στη συνάντηση που είχαν με το διορισμένο Μουφτή Μ. Σινίκογλου όπου εξέφρασαν την άποψη πως δεν τηρούνται οι διαδικασίες για την ανάδειξη νέας Βακουφικής Επιτροπής.