Yunanistan
Giriş Tarihi : 15-02-2016 16:52   Güncelleme : 15-02-2016 16:52

Çipras Demirtaş'ı Kabul Etti.

Çipras Demirtaş'ı Kabul Etti.

Başbakan Aleksis Çipras tarafından kabul edilen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, başbakanlık ofisinde ağırlandı. İkili arasındaki görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

BAŞBAKANLIK OFİSİNDE AĞIRLANDI

HDP eş Genel BaşkanıSelahattin Demirtaş, Atina'ya geldi. Yunan Başbakan Aleksis Çipras ve Demirtaş arasındaki görüşme saat 13:00'te parlamentodaki başbakanlık ofisinde başladı.

Demirtaş'a Yunan parlamentosuna gelişinde HDP heyeti ile birlikte iktidardaki Radikal Sol İttifak (Syriza) Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısını Yiannis Bournous eşlik etti. Demirtaş, akşam saatlerinde ise Atina Gazeteciler Cemiyeti'nde bir konuşma yapacak.

"DOSTANE BİR GÖRÜŞME OLDU"


Görüşmeden sonra soruları yanıtlayan Demirtaş, "Son derece dostane bir görüşme oldu. Özellikle Türkiye'de yaşanan gelişmeler, Suriye'de giderek tırmanan savaş ve mülteci akını, Avrupa'nın içinde bulunduğu genel durumla ilgili karşılıklı görüş alışverişi yaptık" ifadesini kullandı.

Demirtaş, Suriye'de barış sağlamak için uluslararası toplumun iyi bir sınav vermediğini belirterek "Suriye'de yaşanan iç savaşın çözümü konusunda maalesef hem Türkiye hükümeti hem de AB üstüne düşen rolü iyi oynamadı" diye konuştu.

AdminAdmin