Batı Trakya
Giriş Tarihi : 14-02-2016 10:13   Güncelleme : 14-02-2016 10:13

Mustafçova Belediyesi’ne İTFAİYE istedi

Mustafçova Belediyesi’ne İTFAİYE istedi

Doğu Makedonya Trakya Eyalet Meclis Üyesi İrfan Hacıgene, Mustafçova Belediyesi’ne itfaiye istasyonu istedi.
konuyla ilgili olarak Vatandaşı Koruma Bakanı Nikos Toskas, Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanı Yorgos Pavlidis, İskeçe SİRİZA Milletvekilleri Hüseyin Zeybek, Stathis Yannakidis, Grigoris Stoyannidis, İskeçe İlinden Sorumlu Eyalet Başkan Yardımcısı Kostas Zagnaferis, Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza ve İskeçe İtfaiye Müdürü Antonios Spanos’a mektup gönderdi.

Eyalet meclis üyesi İrfan Hacıgene mektubunda son beş yıl içinde konuyu birkaç kez gündeme taşıdığını hatırlatarak, İskeçe dağlık bölgesindeki köylerin itfaiye birimi yokluğu nedeniyle yangın olaylarına karşı korumasız olduğunu belirtti. Geçtiğimiz günlerde Ketenlik köyünde iki katlı bir evde çıkan yangının sorunu bir kez daha gündeme getirdiğini ifade eden Hacıgene, bölgede mutlaka bir itfaiye biriminin oluşturulması gerektiğini vurguladı. Mustafçova Belediyesi sınırlarındaki yangınlara İskeçe ve Yeniköy’deki (Stavrupoli) itfaiyenin müdahale ettiğini dile getiren Hacıgene, mesafe çok uzun olduğu için müdahalede başarılı olunmasının çok zor olduğunu belirtti. Hacıgene, arazide meydana gelen orman yangınlarına hızlı bir şekilde müdahale edebilmek için bölgede mutlaka bir itfaiye merkezinin olması gerektiğini söyledi.

Eyalet meclis üyesi İrfan Hacıgene, bölgede itfaiye merkezi oluşturulana kadar geçici çözüm olarak belediyenin merkezi olan Dolaphan veya bir başka köyde bir itfaiye aracının 24 saat boyunca görev yapmasını önerdi.

AdminAdmin