Yunanistan
Giriş Tarihi : 23-01-2016 07:24   Güncelleme : 23-01-2016 07:24

PROTESTOLAR Ulaşımı Ciddi Şekilde AKSATABİLİR!!!!

PROTESTOLAR Ulaşımı Ciddi Şekilde AKSATABİLİR!!!!

SYRIZA-ANEL hükümetinin hazırladığı Sosyal Güvenlik Yasası ve kamu gelirlerinin artırılması için uygulanmaya başlanan ağır vergilere karşı tepkiler yoğunlaşıyor.

Tarım işçileri ve çiftçiler, sigorta primlrinin arttırılması ve tazminatların kesilmesini protesto etmek amacıyla traktörlerle ülkenin ana arterlerini oluşturan kara yollarında barikatlar kurdu. Gün içerinde sembolik olarak çeşitli saatlerde yolları kapatıyor.


Çiftçiler Başbakan Aleksiz Çpras ile görüşmek ve talepleini iiletmek istiyor. Sosyal Güvenlik Yasası çerçevesinde çiftçi sigortalara getirilimesi planan artış ve çiftçilerin birer yatırımcı, işletme sahibi gibi görülüp ona göre vergilendirmesini protesto ediyor. Çiftçiler sembolik olarak kapatılan yolların sürekli olarak kapatmak ile tehdit ediyor. Ülke genelinde 20 bin traktör yollarda
Yunanistan'ı üç-dört parçaya bölmek için hazır bekletiliyor, .


Protestolardan Türk-Yunan kara sınırındaki İpsala (KİPİ) ve Uzun Köprü gümrük kapısı(KASTANYES)  ve Bulgaristan-Yunanistan sınır kapıları da sembolik olarak işgal edildi.


Çiftçilerin yanı diğer meslek grupları da Atina ve Selanik gibi büyük kentlerde avukatlar, noterler, doktorlar, mimarlar, mühendisler de protesto eylemlerine katılıyorlar.

AdminAdmin