Batı Trakya
Giriş Tarihi : 06-02-2016 17:02   Güncelleme : 06-02-2016 17:02

Genel Sağlık Sigortama Ait Borcumu Nasıl Öğrenebilirim

Gss artık internetten de hizmetine devam etmektedir.

Genel Sağlık Sigortama Ait Borcumu Nasıl Öğrenebilirim


Gss artık internetten de hizmetine devam etmektedir. Gss yani; genel sağlık sigortası birkaç yıl öncesine kadar bile herkesçe bilinmeyen bir şeydi. Ancak şuan herkesin bildiği bir konu haline gelmiş durumdadır. Genel sağlık sigortası; kişinin herhangi bir sağlık güvencesi olmaması halinde devreye giren bir zorunlu genel sağlık sigortasıdır.

Genel sağlık sigortası şayet hiçbir sağlık ve sosyal güvenceniz yok ise, resmi olarak gssniz başlatılır. Genel sağlık sigortasının da diğer sağlık sigortalarında olduğu gibi aylık belli bir miktarda prim ödemesi bulunmaktadır. bazı vatandaşların haberi olmadan genel sağlık sigortaları işlenir ve borç birikimi oluşur. Oluşmuş olan borç birikimine genel sağlık sigortası sorgulaması ya da, gss borç sorgulama yazarak internetten birkaç dakika içinde ulaşabilir ve görebilirsiniz.

Genel sağlık sigortanıza ait bilgilerin bulunduğu sayfaya girebilmeniz için öncelikle e-devlet şifrenizi ya da t.c kimlik numaranızı yazmanız gerekmektedir. Bunlar dışında; mobil imza ve elektronik imzanız da geçerli olacaktır. Bunlardan biriyle girişinizi sağlayabilir ve böylelikle borcunuzu da görüntüleyebilirsiniz.

Kaynak : www.gssborcusorgulama.com

 

Abdülhalim DedeAbdülhalim Dede