Türkiye
Giriş Tarihi : 27-03-2014 09:36   Güncelleme : 27-03-2014 09:36

Edirne'de “Yunanistan’ın Avrupa Birliği Tecrübesi” konferansı düzenlendi

Konuşmasında, Yunanistan’ın Avrupa Birliği ile büyük kazanımlar elde ettiğini belirten Yunanistan Edirne Başkonsolosu Katerina Varvarigou...

Edirne'de “Yunanistan’ın Avrupa Birliği Tecrübesi” konferansı düzenlendi

Yunanistan Edirne Başkonsolosu Katerina Varvarigou’nun konuşmacı olarak katıldığı  “Yunanistan’ın Avrupa Birliği Tecrübesi” konferansı 20 Mart 2014 tarihinde Trakya Üniversitesi Merkez Kütüphane Salonu’nda gerçekleştirildi.

Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Yener Yörük Trakya Üniversitesinin Balkanlara verdiği öneme dikkat çekerek, Trakya Üniversitesi’nin Türkiye’de Balkan Araştırmaları Enstitüsüne sahip tek üniversite olduğunu, bu anlamda Boşnakça ve Arnavutça eğitim veren tek üniversite olduklarını, Yunan Dili eğitimine de önem verdiklerini de ifade etti.

Konuşmasında, Yunanistan’ın Avrupa Birliği ile büyük kazanımlar elde ettiğini belirten Yunanistan Edirne Başkonsolosu Katerina Varvarigou,  ülkesinin üyelik sürecinde yaşadığı toplumsal, ekonomik ve siyasi değişimlere dikkat çekti. Avrupa Birliği sayesinde eğitim ve çalışma hayatında ülkesinin büyük kazanımlar elde ettiğini belirtti.