Batı Trakya
Giriş Tarihi : 23-10-2015 08:58   Güncelleme : 23-10-2015 08:58

İskeçe'de Veliler Milletvekillerin AÇIKLMASINI Yeterli Bulmadı!! EYLEM DEVAM ETTİ!!!

İskeçe'de Veliler Milletvekillerin AÇIKLMASINI Yeterli Bulmadı!! EYLEM DEVAM ETTİ!!!

İskeçe Merkez Türk Azınlık İlkokulu’nda Çarşamba günü başlayan eylem bugün üçüncü gününde de devam ediyor.

Okul Encümen Heyeti ile Okul Aile Birliği tarafından öğretmen ve Türkçe kitap eksikliği nedeniyle başlatılan talebeleri derse göndermeme (okulu kapatma) eylemi kapsamında öğrenciler üç gündür ders yapmıyor. Eylemin üçüncü gününde de dersler boykot edilirken, öğrenci velileri de ilerleyen saatlere kadar okul önünde bekledi. Eylemin üçüncü gününde de velileri tatmin edecek gelişme olmadı.

Çarşamba günü eylemin başlaması ile dün İskeçe ve Rodop SİRİZA Milletvekilleri Hüseyin Zeybek ile Ayhan Karayusuf ortak şu açıklamayı yaptılar;

“Son günlerde Azınlık Eğitiminde yaşanan gelişmelerle ilgili halkımızı bilgilendirmek istiyorum. Eğitim ve Öğretim yılı tüm ülke okullarında olduğu gibi azınlık okullarında da sorunlarla başlamıştır. Yapılan girişimler sonucu Türkçe müfredatını ilgilendiren kitap sorunu çözülmüş ve kitaplar okullarımıza dağıtılmaya başlanmıştır. Ayrıca, yedek öğretmenlerin nihai listesi yanlış ve haksızlıkların giderilmesi için Bakanlığın internet sitesinde 3 gün asılı kalması gerekmektedir. Yani bu süre itirazlar için tanınan süredir. Bu süre 23 Ekim Cuma saat 15.00 son bulmaktadır. Bundan sonra ilgili Bakan listeleri imzalayıp ilgili Eğitim İl Müdürlüklerine gönderecektir. Pazartesi günü Birinci Dereceli Eğitim Müdürlükleri yedek öğretmenlerimizin evraklarını tamamlayıp öğretmenlerimizi okullara görevlerinin başına gönderecektir. Bilgilerinize arz ederim.”

Okul önünde velilerle yaptığımız görüşmelerde hükümet kanadında ki iki milletvekilinin açıklamasını yeterli bulmadıklarını söylediler. O yüzden de eyleme devam edildi. Açıklama değil icraat beklediklerini bildirdiler.

Pazartesi gününe kadar en azından öğretmen açığı kapatılmadığı taktirde eylemin devam edeceğini bildirdiler.

 

İLGİLİ HABERLER

 

İskeçe Merkez Azınlık İlkokulunda Eksiklikler Protesto Edildi!!

İskeçe Merkez Azınlık İlkokulu 'Encümen Heyeti ve Okul Aile Birliği'ni Haklı Buluyoruz'