Yunanistan
Giriş Tarihi : 27-08-2015 12:10   Güncelleme : 27-08-2015 12:10

Yaprak dökümü sürüyor!!! Syriza'dan 53 kişi daha ayrıldı!!!

Yaprak dökümü sürüyor!!! Syriza'dan 53 kişi daha ayrıldı!!!

Ülke erken seçime doğru giderken, SYRİZA’dan 25 milletvekilinin ayrılıp yeni parti kurmasının ardından  Merkez Kurulu'ndan 53 kişi daha yeni partiye geçiyor.

Aralarında Avrupa Parlamentosu Milletvekili Nikos Hundis'in de bulunduğu Syriza içindeki gruplardan Sol Plarform'a bağlı 53 kişinin imzaladıkları bildiride şöyle denildi:

"Syriza Merkez Kurulu üyeleri olarak zaten kan ağlayan halkımıza son darbeyi verecek olan yeni memorandumu uygulamaya razı olamayız. Yaşadığımız dönem hem yurdumuzun tarihi için hem de Sol anlayış için karanlık günlerdir. Hükümet maalesef itirazlarımıza kulak asmadan yeni memorandumu imzaladı ve tartışmaya girmeden erken seçim ilan etti."

Halkın "hayır" oyuna sahip çıkacaklarını belirten 53 Syriza Merkez Kurulu üyesi, syriza'dan ayrılan milletvekillerinin kurduğu Laiki Enotita'ya (LAE - Halkın Birliği) katılacaklarını ve memorandumları iptal etmek için mücadele edeceklerini vurguladılar. Bu arada Meclis Başkanı Zoi Konstantopoulou'nun ayrılıp yeni parti kuracağı konusundaki söylentiler giderek daha da belirginleşiyor.

AdminAdmin