Batı Trakya
Giriş Tarihi : 29-06-2015 07:16   Güncelleme : 29-06-2015 07:16

İskeçe Fıçıllı’da iftar coşkusu

İskeçe Fıçıllı’da iftar coşkusu

Fıçıllı’da 28 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen iftarda soydaşlar biraraya geldi.

Ramazan ayında İskeçe’nin az nüfuslu köylerinde ve az sayıda cemaati olan camilerinde iftar ve teravih programları düzenleyen “Ihlamur Grubu” tarafından gerçekleştirilen 6 haneli Fıçıllı köyündeki iftar davetine çok sayıda kişi katıldı. İftara çok sayıda bayanın katılması da dikkat çekti.

Davetliler, geçen yıl tamamen restore edilerek hizmete açılan ve bölgedeki tarihi camilerden biri olan Fıçıllı Camii’nin avlusunda kurulan sofralarda iftar açtı. İftar saatine yakın yağmurun başlaması ise soydaşların iftar heyecanını yitirmedi. Etkinliği gerçekleştiren gençler kısa sürede yağmurdan koruyan çardaklar oluşturarak iftarın en iyi şekilde gerçekleşmesini sağladı.

Fıçıllı köyündeki iftara katılan Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, yaptığı konuşmada organizasyonda emeği geçenleri tebrik ederek, “Bu akşam bu yağmur altında bu tarihi caminin avlusunda güzel bir iftar yaptık. Hayatımda bugüne kadar yaptığım en güzel ve keyifli iftarlardan biri oldu. Beş yıldızlı bir otelde bu tadı ve güzelliği tadamazdık. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” dedi.

İftar duasını yapan İskeçe Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu da yağmura rağmen çok güzel bir program olduğunu belirterek, herkese hayırlı Ramazanlar diledi.

Fıçıllı’daki iftara ayrıca DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu, eski milletvekili Çetin Mandacı, İskeçe ve Gümülcine’den soydaşlar katıldı.