Batı Trakya
Giriş Tarihi : 01-09-2015 12:05   Güncelleme : 01-09-2015 12:05

Kesin Doğru Dediğiniz Seo Yanlışları!

Kesin Doğru Dediğiniz Seo Yanlışları!

 

Seo çalışmalarında hala doğru olarak diretilse de yanlış olduğu bizzat seo ajansı olarak hizmet veren işletmelerden gelen bilgileri derleyerek oluşturduk. Eğer ki seo alanında biraz bilgi sahibi iseniz kıstaslar sizleri şaşırtabilir!

XX Haneli Ücretler İle İlk Sıralar

Size böyle bir garanti veriliyor ise Google ofisinde çalışan biri ile tanıştınız demektir. Ya da umut tacirliği ve kandırma ile yapılan anlaşmaların eşiğindesiniz diyebiliriz. Forum sitelerinde, paravan sitelerde görebileceğiniz bu tarz çalışmalar programlar üzerinden bir fiil fabrikasyon yapılan çalışmalardır. Bu nedenle Google Web birimindeki kişilerin olumsuz düşünceleri de yakın zamanda siteniz üzerinde yaptırım cezalarına dönüşecek demektir.

Kimi zaman xx haneli ücretler ile siteleri Google Adwords ile SEM kampanyaları oluşturarak 1 gün sonra ilk sırada gösterseler de bilgi sahibi olmayan internet sitesi sahipleri kısa süre içerisinde sitenin ilk sıradan kaybolduğunu görünce gerçeği öğrenmesi pekte uzun sürmüyor.

Sadece Anahtar Kelimelerden Linklendirme

Örneğin 2 ana 3 alt anahtar kelimeniz bulunuyor. Seo planlamasında genellikle kişiler %70 ana kelimelere linklendirme %30’luk kısmı ise alt anahtar kelimelere bölmektedir. Fakat bu yapılan işlem sizi olumsuz yönde etkilemektedir. Yapılması gereken ise WEBTURES stratejilerine göre şu şekilde olmalıdır.

Kesinlikle sadece anahtar kelimelere linklendirme yapılmasını önermemekteyiz. Seo planlamalarında anahtar kelimelere %60 oranında bir ayrım yapılırken anahtar kelime olarak belirlenmemiş fakat site içeriği ile uyumlu kelimelere de %40 oranında linklendirme yapılarak anchor text çeşitliliği sağlanmalıdır. Özellikle lokasyon bazlı İzmir seo veya başka şehir/ilçe seo çalışmalarında bu anahtar olmayan kelimeler siteye potansiyel ziyaretçi bile getirebilmektedir.