Batı Trakya
Giriş Tarihi : 08-06-2015 10:12   Güncelleme : 08-06-2015 10:12

İskeçe'de Kur’an-ı Kerim ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması Başarıyla Tamamlandı

İskeçe'de Kur’an-ı Kerim ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması Başarıyla Tamamlandı

6 Haziran 2015 Cumartesi günü İskeçe Müftülüğü tarafından İskeçe bölgesi Kur’an Kursları arasında “KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA ve GÜZEL EZAN OKUMA YARIŞMASI” düzenlendi.

İskeçe balkan kolunda Elmalı köyü Spor Tesislerinde düzenlenen yarışmada öğrenciler  toplam üç kategoride dereceye girmeye çalıştı. Miniklerin heyecanına ise yakınları ve İskeçe halkı yoğun ilgi göstererek ortak oldu.

İskeçe Bölgesi Kur’an Kursları arasında 23 Mayıs Cumartesi günü İskeçe Gazhane Camisinde yapılan ön elemeler neticesinde, 21 öğrenci finalde yarışmaya hak kazanmıştı.

Yarışmada şeref konukları Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, Müftü Ahmet Mete, Milletvekili, Belediye Başkanı ile Azınlık STK temsilcileri ile siyasiler oldu. Yarışmada yapılan konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Coşkulu geçen yarışma etkinliğinde minik öğrencilerin yarışmaya katılarak göstermiş oldukları medeni cesaretlerinden ötürü yarışma sonunda çeşitli hediyeler verildi.

Kategoriler ve dereceye giren öğrenciler


a)
“KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA" İlkokul 5’nci ve 6’ncı sınıf öğrencileri. (I. Grup)

Finalde yarışan öğrenciler

S/N

Adı Soyadı

KÖY

1

Abdullah ŞEBEK

Demircik

2

Azra KARAHÜSEYİN

Elmalı

3

Erhan KARADAYI

Ketenlik

4

Hasan KAMO

Kozluca

5

Hayrullah ŞEH

İskeçe Sünne

6

Hüseyin MOLLAAHMET

Koruköy

7

Kebire AGUŞOĞLU

Şahin

8

Muhammed CİHAN

İskeçe Çınar

9

Sabri HAMAÇ

Mısvaklı

10

Salih İBRAHİM

Paşevik

11

Sertan GÜNEVDAR

Sakarkaya

12

Simar İSMETOĞLU

İnhanlı


Bu kategoriden dereceye giren öğrenciler;

1-  a) Erhan KARADAYI Ketenlik Kur’an Kursu

      b)  Simar İSMETOĞLU İnhanlı Kur’an Kursu

2-  a) Hasan KAMO Kozluca Kur’an Kursu

     b) Azra KARAHÜSEYİN Elmalı Kur’an Kursu

3- Abdullah ŞEBEK Demircik Kur’an Kursu


b) “KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA" Ortaokul 1’nci, 2’nci ve 3’ncü sınıf öğrencileri. (II. Grup)

Finalde yarışan öğrenciler

S/N

Adı Soyadı

KÖY

1

Emre KEHAYA

Ketenlik

2

Hilmi SARI

Kozluca

3

Hüsran SÜLKO

Elmalı

4

Rıdvan AGUŞ

Şahin

5

Zerrin KAVAS

Paşevik


Bu kategoriden dereceye giren öğrenciler;

1- Hüsran SÜLKO Elmalı Kur’an Kursu

2- Rıdvan AGUŞ Şahin Kur’an Kursu

3- Zerrin KAVAZ Paşevik Kur’an Kursu

c) Güzel Ezan Okuma yarışmasına ilkokul ve ortaokul öğrencileri. (III. Grup)

Finalde yarışan öğrenciler

S/N

Adı Soyadı

KÖY

1

Erhan KARADAYI

Ketenlik

2

Hasan KARABAŞ

Kozluca

3

İsmail KÖSE

Ilıca Aşağı Mah.

4

Kazım ARNAVUT

Şahin

5

Muzaffer RASİMOĞLU

Serin Mahalle

 

Bu kategoriden dereceye giren öğrenciler;

1- Hasan KARABAŞ Kozluca Kur’an Kursu

2- Erhan KARADAYI Ketenlik Kur’an Kursu

3- İsmail KÖSE Ilıca Kur’an Kursu