Batı Trakya
Giriş Tarihi : 05-05-2015 04:55   Güncelleme : 05-05-2015 04:55

ŞAHİN PROVOKASYONU İÇİN, THEODORAKİS'ten CESUR ÇIKIŞ VE KINAMA

ŞAHİN PROVOKASYONU İÇİN, THEODORAKİS'ten CESUR ÇIKIŞ VE KINAMA

Paskalye arefesinde İskeçe'nin 100% Müslüman köyü olan Şahin'de 4. kolorduya ait şeref kıtasını oluşturan askerlerin omuzlarında ve emekli asker dernek üyelerinin ve İskeçe'den taşınan Hristiyanların katılımıyla, köy sokaklarında dolaştırılan EPİTAFİOS olayını, dün akşam Yunanistanın ulusal televizyonu STAR'da ENİKOS programında dile getiren TO POTAMİ partisi başkanı Stavros Theodorakis şiddetle kınadı ve bu işin sorumlusu olarak Milli Savunma bakanı Panos Kammenos'u gösterdi.

Theodorakis, ."..bir tek Hristiyan ailesinin dahi yaşamadığı Şahin köy sokaklarında ordunun katılımıyla Epitafios gezdirilmiştir.
Bu olay, o köyde yaşayan Müslümanlara bir GÖZ DAĞI vermek için yapılmıştır ve çok tehlikeli bir harekettir. Kammenos tehlikeli bir kişidir.."
diye konuştu.

Olayın yaşandığı Paskalye arefesinden beri Yunan siyasetçileri ve partileri arasında konuyu kınayan İLK kişi ve parti Stavros Theodorakis ve POTAMİ'dir.

Hayırlısı diyoruz ve arkasının da gelmesini bekliyoruz.

Theodorakis'in TV programında konuyla alakalı yaptığı konuşma, altta verdiğimiz videonun 33. dakikası ile 41.30 dakikaları arasında bulunmaktadır.