Batı Trakya
Giriş Tarihi : 18-04-2015 12:30   Güncelleme : 18-04-2015 12:30

DEB PARTİSİ, EFA GÖZLEMCİ ÜYESİ OLDU

DEB PARTİSİ, EFA GÖZLEMCİ ÜYESİ OLDU

 

DOSTLUK EŞİTLİK BARIŞ PARTİSİ

ΚΟΜΜΑ ΙΣΟΤΗΤΑΣ ΕΙΡΗΝΗΣ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑΣ

FRIENDSHIP EQUALITY AND PEACE PARTY

FREUNDSCHAFT GLEICHHEIT UND FRIEDEN PARTEI

 

Gümülcine, 18/04/2015

 

DEB PARTİSİ’NİN BİR HAYALİ DAHA GERÇEK OLDU!

17 Nisan 2015 Cuma günü Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi, Almanya’nın Bautzen şehrinde gerçekleştirilen Avrupa Hür İttifakı (EFA) Genel Kongresi’nde oybirliği ile Gözlemci Üye seçildi. EFA Genel Kongresi’nde DEB Partisi’ni Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş, Genel Başkan Danışmanı Aydın Ahmet ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Leyla Salihoğlu temsil etti. DEB Partisi tarafından hazırlanan partimizin tanıtım sunumunu Leyla Salihoğlu gerçekleştirdi.

DEB Partisi’nin iki yıl önce başlatmış olduğu üyelik girişimlerinin arzu edildiği gibi neticelenmesiyle, DEB Partisi ailesi bir hayalini daha gerçekleştirmiş oldu. EFA Genel Kongresi’nde DEB Partisi’nin yanı sıra İtalya’dan Pro-Lombardia İndipendenza, Romanya’dan Hungarian People’s Party of Transylvania ve İngiltere’den Yorkshire First partileri de gözlemci üyeliğe seçildiler. İspanya’nın Bloc Nacionalista Valencia partisi ise oybirliği ile gözlemci üyelikten asil üyeliğe seçildi.

Bu genel kongrede EFA tüzük değişikliğine giderek, AB dışından da bünyesine Bağlantılı Üyelik sıfatıyla üyeler alma kararını oylayarak kabul etti. Bu grubun ilk üyesi de Ermenilerin Karabağ bölgesinden Artsakh Demokratik Partisi oldu.

Ayrıca DEB Partisi’nin oylanması esnasında Yenice Mahallesi Camii’ne yapılan çirkin ve insanlık dışı saldırıyı da EFA Genel Kongresi’nin gündemine taşıdık.

DEB Partisi ailesi olarak AP’de Yeşiller ile birlikte grup oluşturan EFA’ya gözlemci üyeliğimizin partimize ve azınlığımıza hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

 DEB PARTİSİ

AdminAdmin