Batı Trakya
Giriş Tarihi : 24-05-2014 08:55   Güncelleme : 24-05-2014 08:55

Ridvan Ahmet: "İzlediğimiz iyi niyet ve hoşgörü odaklı tavrımızdan ödün vermeden yolumuza devam edeceğiz"

Demokratik Güç Listesi Başkanı Ridvan Ahmet'in basın Açıklaması:

Ridvan Ahmet:

Değerli bölge halki...
 
Listemizin ilk çalışmaları yaklaşık 7 ay önce başladı. Kısa zamanda çok yol aldık. Yoğun bir çalışma dönemi geçirdik. Bu çalışma dönemi süresince birlikte çalıştığımız kadro arkadaşlarıma, kadro dışında olmasına rağmen en az kadro ekibi kadar çalışan gönül dostlarıma, ve hepsinden önemlisi bizlere inanarak ve güvenerek, kayıtsız şartsız gönülden destek veren bütün bölge halkımıza can-ı gönülden teşekkürü bir borç biliyorum.
 
Bizler yeni bir anlayış ile yola çıktık.
Küskünlük ve dargınlıkları geride bırakarak, fanatizm ve ayrıştırıcı tutumlardan uzak, saygı ve hoşgörüyü ile yolumuza devam ettik. Alnımız açık, başımız dik olarak halkımızın karşısına çıkarak hizmet edebilmek için oylarınıza talip olduk. Süreç içerisinde değişik yol ayırımlarına geldik, zor kararlar aldık. Kolay olanı değil, doğru olanı, kisa olanı değil, düzgün olan yolu seçtik. Eğilmedik, kimseden eğilmesini beklemedik.
Aldığımız sonuçtan da anlaşılacağı üzere bu iyi niyet, açık yüreklilik ve temiz siyaseti halkımız takdir etmiştir ve yine takdir edecektir.
 
İlk seçim turunda gerginliklerden uzak, iyi niyet çerçevesinde bir yarış sergilendi. Elenen aday arkadaşları seçim süresi boyunca gösterdikleri tutum ve davranışlarından dolayı kutluyoruz.
 
Fakat,  yarışa devam eden listedeki arkadaşlar tarafından, belki ikinci haftanın heyecan ve stresinden olsa gerek, son iki gündür bize karşı, kirli ve saldırgan bir tutum izlenilmeye başlandığını üzüntü ile tespit ediyoruz.
 
İkinci tur seçimlerinin gerçekleşeceği pazar gününe kadar, asılsız, tutarsız, sadece bizleri karalamaya yönelik söylemler, farklı farklı konularda karşımıza çıkacaktır.
 
Bu asılsız haberlerin bir tanesi, belediyenin bulunduğu bölge ile ilgilidir.
Gönül isterdi ki bugün belediyenin nerede olacağını değil yapılmak istenen hizmetleri konuşalım. Gönül isterdi ki bugün, bölgecilik üzerinden pirim yapmaya çalışmak yerine, çiftçimizin, esnafımızın kalkınması için hep birlikte neler yapabileceğimizi konuşalım.
Fakat ısrarla ve kasıtlı olarak, gündeme getirilmek istenen konu, bizim belediyeyi Kozlukebir’e taşıyacağımızdır.
Bununla zaman harcamamak için, ilgili yasaya atıfta bulunurak, konuyu noktalamak istiyoruz.
Belediyemizin isminin “Kozlukebir” olduğu, merkezinin de Sirkeli olduğu, Yunan millet meclisinin 2010 yılında yayınlanan, 3852 sayılı yasanın, birinci maddesinin, 42. pragrafının, dördüncü fıkrasında[1]  belirlenmiştir. Belediye başkanının takdirine bırakılmamıştır, değiştirilmesi söz konusu bile olamaz.
 
Böyle bir iddia ortaya atanların, en azından bunun mümkün olup olmadığını önceden araştırmalarını önemle tavsiye ediyoruz.
 
Kaldı ki coğrafi konum itibarı ile Sirkeli köyü, bölgenin merkezindedir ve hizmet noktası olarak ulaşım açısından en uygun yerleşim alanının Sirkeli olduğu aşikardır.
 
Halkımızın bu tür asılsız söylemlere itibar etmeyeceğini biliyor, izlediğimiz iyi niyet ve hoşgörü odaklı tavrımızdan ödün vermeden yolumuza devam edeceğimizi belirterek, göstermis olduğunuz güven ve desteğin devamini bekliyoruz.
 
Saygılarımızla
Demokratik Güç Listesi adina
Ins. Muh. Ridvan Ahmet

AdminAdmin