Batı Trakya
Giriş Tarihi : 27-03-2015 06:15   Güncelleme : 27-03-2015 06:15

İskeçe Dinkler köyünde, Hanımeli Derneği’de Buluşma

İskeçe Dinkler köyünde, Hanımeli Derneği’de Buluşma

İskeçe’nin Dinkler köyünde kurulan “Hanımeli Derneği”, kadın dernekleri ve azınlık kuruluşlarının kadın kollarındaki yöneticileri biraraya getirdi.

Hanımeli Derneği’nin düzenlediği çay gecesi, derneğin Dinkler köyündeki lokalinde 23 Mart Pazartesi akşamı gerçekleşti. Etkinlik yoğun bir katılımla yapıldı. Çay gecesine katılan konuklar, Hanımeli Derneği Başkanı Mübeccel Çavuş ve diğer dernek yöneticileri tarafından karşılandı.

23 Mart Pazartesi akşamı Dinkler’de düzenlenen etkinliğe Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı’nın eşi Hülya Akıncı, İskeçe ve Gümülcine müftülükleri temsilcileri, DEB Partisi’nin AP Milletvekili kadın adayları, İskeçe İl Teşkilatı Gençlik Kolu yöneticileri, İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu temsilcileri, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği, BAKEŞ, İskeçe İli Türk Kadınları Kültür Derneği, Kırköy Kültür ve Eğitim Derneği ile Okutan Anne Projesi yöneticileri katıldı.

Etkinlikte, kurumlar adına temsilciler söz alarak kısa birer konuşma yaptılar. Hanımeli Derneği Başkanı Mübeccel Çavuşoğlu da etkinliğin sonunda konuşma yaparak etkinliğe katılan herkese teşekkür etti.

Çay gecesine katılan misafirlere yöresel yiyecekler ve içecekler ikram edildi.