Türkiye
Giriş Tarihi : 16-05-2014 19:34   Güncelleme : 16-05-2014 19:34

YTB BAŞKANI DOÇ.DR. KUDRET BÜLBÜL'ÜN AVRUPA TEMASLARI

“ Gelenek ve görenekleri imparatorluklardan gelen milletlerde özgüven vardır. Farklılıklara sahip çıkmak, onları benimsemek önemlidir. Sahip olduğu farklılıklara önem veren toplumlar bu durumdan kazançlı çıkacak olan toplumlardır. "

YTB BAŞKANI DOÇ.DR. KUDRET BÜLBÜL'ÜN AVRUPA TEMASLARI

YTB BAŞKANI DOÇ.DR.KUDRET BÜLBÜL AVUSTURYA AVRUPA, UYUM ve DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI UYUM BÖLÜM BAŞKANI DR. STEFAN STEINER İLE BİR ARAYA GELDİ

 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül, Avusturya Programının son gününde Avusturya Avrupa, Uyum ve dışişleri Bakanlığı Uyum Bölüm Başkanı Dr. Stefan Steiner ile bir araya geldi.

 

YTB BAŞKANI: “FARKLILIKLARA SAHİP ÇIKMAK TOPLUMLAR İÇİN KAZANÇTIR”

Görüşmede Uyum Bölüm Başkanına YTB hakkında bilgiler veren YTB Başkanı yaptığı konuşmada şunları söyledi: “ Gelenek ve görenekleri imparatorluklardan gelen milletlerde özgüven vardır.  Farklılıklara sahip çıkmak, onları benimsemek önemlidir.  Sahip olduğu farklılıklara önem veren toplumlar  bu durumdan kazançlı çıkacak olan toplumlardır. Artık  eğitimli nesil Türkiye’ye geri dönüş yapıyor. 40 bin kişinin dönüş yaptığını söyleyebilirim.  Türkiye’ye dönüş yapan eğitimli kesim buralarda değerlendirilebilirse  Avusturyaiçin daha verimli olacaktır.”

 

UYUM BÖLÜM BAŞKANI DR. STEINER: “ DİL ve EĞİTİM KONUSUNDA ORTAK ÇALIŞMALIYIZ”

Avusturya Türkiye’nin sadece  50 yıllık bir geçmişinin olmadığını vurgulayan  Uyum Bakanı Dr. Stefan Steiner: “Kimse geldiği yerden utanç duymasın. Avusturya, toplumunu benimseyen bir anlayışa sahip olsun istiyoruz ve bunun için önemli projeler üretiyoruz. Bu projelerden biri de “Avusturya’ya hoş geldin” projesidir.  Bu proje ile Avusturya’ya gelecek olan insanlara Avusturya’yı tanıtmayı amaçlıyoruz. 16 Haziran 2014 tarhinde gerçekleştirilecek olan 50. Yıl etkinliği önemli bir etkinlik olacak” dedi.  Dil ve eğitim konusunda Türkiye ile ortak çalışmaların yürütülmesi gerektiğini  de söyleyen Uyum Bakanı son olarak 14 Mayıs günü Soma’da meydana gelen maden kazası sonucu vefat eden maden işçileri için üzüntülerini  dile getirdi ve üzücü olay için taziye yayınlayacaklarını belirtti.