Spor
Giriş Tarihi : 23-02-2015 09:29   Güncelleme : 23-02-2015 09:29

Yunanistan Derbisinde Olaylar ve Panathinaikos'un Galibiyeti

Yunanistan Derbisinde Olaylar ve Panathinaikos'un Galibiyeti

Yunanistan Superleague'de dün oynanan Panathinaikos – Olympiakos derbi mücadelesi öncesinde ortalık karıştı. Olympiakos Başkanı ve teknik direktörüne önce meşale atan Pana taraftarları daha sonra sahaya daldı.

Karşılaşma öncesinde Olympiakos Başkanı Evangelos Marinakis’in sahaya çıkması üzerine tribünlerde gerilim başladı. Pana taraftarları tarafından Marinakis’e çok sayıda meşale atılırken, güvenlik güçleri anında çembere aldıkları başkanı soyunma odasına kaçırdı, ancak gerginlik bitmedi.

Bir süre sonra Olympiakos Teknik Direktörü Vitor Pereira, Panathinaikos’un ünlü tribün topluluğu ‘Gate 13′ ün önüne giderek, eli ile ‘gel’ anlamına gelen bir işaret yaparak, bir şeyler söyledi. Bu hareket üzerine Panathinaikos taraftarları sahaya inerek, Pereira’yı ve bazı oyuncuları kovalamaya başladı.

Polis ve güvenlik güçleri olaya müdahale etti ve Olympiakos cephesini oradan uzaklaştırdı. Ancak taraftarlar polisle çatıştı ve Panathinaikos oyuncularının sahaya girmesi ile olaylar biraz olsun sakinleşti.

Öte yandan Panathinaikos Olympiakos'u 2-1 yenerek derbinin galibi oldu. Bu altın değerindeki puanlarla Pana şampiyonluk yolunda çok önemli bir adım daha atmış oldu..

 

AdminAdmin