Batı Trakya
Giriş Tarihi : 04-02-2015 19:02   Güncelleme : 04-02-2015 19:02

Aşırı Yağmur Gümülcine Delinasuhköy Suyunu İçilmez Yaptı

Aşırı Yağmur Gümülcine Delinasuhköy Suyunu İçilmez Yaptı

Son günlerde bölgede etkili olan aşırı yağış, Kozlukebir Belediyesi’ne bağlı köylerdeki içme sularına zarar verdi.

Kozlukebir belediyesine bağlı Delinasuhköy, Sınırdere ve Menetler köylerinde 2 Şubat Pazartesi gününden itibaren çok sayıda köy sakini kusma ve karın ağrısı şikayetleri üzerine doktor ve hastaneye başvurmak zorunda kaldı.


Köy sakinlerinden edinilen bilgilere göre; daha önce de benzer olayın yaşandığı belirtilerek, son günlerde meydana gelen aşırı yağışlardan dolayı içme sularına mikrop karıştığı tahmin edildi. Çok sayıda köy sakini kusma, karın ağrısı, ishal ve diğer sebeplerden dolayı bölge hastanelerine (Dedeağaç ve Gümülcine) başvurdu.


Kozlukebir Belediye yetkilerinin uyarısı üzerine şebeke suyu kullanımı geçiçi bir süre yasaklandı. Yetkililerin inceleme yapmak üzere 4 Şubat Çarşamba günü köyleri ziyaret ederek şebeke suyundan numuneler aldığı kaydedildi.


Konuyla ilgili GÜNDEM’e konuşan Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, konuyu yakından takip ettiklerini belirterek, sulardan numunelerin alındığını ve yapılan ilk incelemeye göre ciddi bir duruma rastlanmadığını söyledi. Başkan Ahmet, herhangi ciddi bir duruma rastlanması halinde, gerekli açıklamanın yapılacağını aktardı.


Diğer yandan Doğu Makedonya Trakya Eyalet Meclis Üyesi Ahmet İbram da bölgede içme suyunda yaşanan durumu yakından takip ettiklerini vurgulayarak, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet ile devamlı temas halinde olduklarını belirtti.