Batı Trakya
Giriş Tarihi : 05-05-2014 20:02   Güncelleme : 05-05-2014 20:02

YASSIKÖY YETİŞKİN BAYAN ÖĞRENCİLERİ'NDEN MUHTEŞEM KAPANIŞ

Gümülcine S. Müftülüğü'ne bağlı olarak faaliyet göstermekte olan Yassıköy Yetişkin Bayan Kur'an Kursu'nun kapanış programı 3 Mayıs 2014 Cumartesi günü köy camiinde düzenlendi.

YASSIKÖY YETİŞKİN BAYAN ÖĞRENCİLERİ'NDEN  MUHTEŞEM KAPANIŞ

YASSIKÖY YETİŞKİN BAYAN K. KURSU ÖĞRENCİLERİ'NDEN

KAPANIŞ PROGRAMI

Gümülcine S. Müftülüğü'ne bağlı olarak faaliyet göstermekte olan Yassıköy Yetişkin Bayan Kur'an Kursu'nun kapanış programı 3 Mayıs 2014 Cumartesi günü köy camiinde düzenlendi.

Çevre köylerden büyük bir katılımın olduğu program, kurs öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu program ile başladı.

Programın başlangıcında iştirak eden Gümülcine S. Müftüsü İbrahim Şerif bir konuşma yaparak çok duygulandığını, Yassıköy'ün göreve başladığı ilk köylerden olduğunu ve bu sebeple kendisinde çok önemli bir yeri olduğunu ve böyle güzel bir etkinliğin Yassıköy'de gerçekleşmesinin büyük bir başarı ve ayrı bir sevinç olduğunu ifade etti.

Programda okunan Kur'an sûreleri, ilâhiler, şiirler izleyiciler tarafından büyük bir beğeni ile dinlendi.

Programın ardından Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet konuşmasına öğrencileri ve hoca hanımı tebrik ederek başladı. Konuşmasında Kur'an-ı Kerim ve temel dini bilgilerin öğrenilmesinin önemine vurgu yaptı. “Peygamber Efendimiz’in “Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenenler ve öğretenlerdir.” hadisini kendimize rehber ve şiar edinerek çalışmaya gayret ediyoruz. Kur’an Kurslarımızda sizlere öğretilen bilgiler yol gösterici özelliğine sahiptir. Bu bilgileri geliştirmek, pekiştirmek, bundan sonra sizin yapacağınız çalışmalara bağlıdır. Bu nedenle burada öğrendiklerinizle bağınızı hiçbir zaman koparmayın. Özel hayatınızda öğrendiklerinizi yaşamaya gayret gösterin. Bu konuda ihtiyaç hissettiğinizde Gümülcine S. Müftülüğü olarak hizmet etmeye her zaman hazır olduğunuzu bilmenizi isterim.” dedi.

Programın sonunda duygusal bir kapanış konuşması yapan kurs hocası Nafiye Karaali, düzenledikleri programdan dolayı öğrencilerini tebrik etti. İki yıl boyunca tüm kursiyerlerin büyük bir azim ve şevk ile çalıştıklarını, aralarındaki ilişkinin öğrenci-öğretmen ilişkisinden öte olduğunu ve kursun kapanacak olmasından dolayı duyduğu hüznü ifade ederken öğrencileri ile göz göze gelmekten kaçındığını belirtti. Akabinde yaptığı duanın ardından öğrencilere başarı belgelerini ve Peygamberimiz'in hayatınının, güzel ahlâkının anlatıldığı kitaplar hediye etti.

Kurs Öğrencileri de hocalarına çiçek ve saat hediye edip hocaları ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

AdminAdmin