Batı Trakya
Giriş Tarihi : 03-01-2015 18:51   Güncelleme : 03-01-2015 18:51

Başkonsolos, Gümülcine Kιrmahalle Gençliğinin Mevlid Kandiline Katıldı

Başkonsolos, Gümülcine Kιrmahalle Gençliğinin Mevlid Kandiline Katıldı

Gümülcine'nin Kırmahalle gençliği Paygamber efendimizin kutlu doğumu vesilesiyle ve mahalle halkının desteği ile Mevlid Kandili gecesi camide Mevlid-i Şerif okuttu. 

Geceye Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı da katılarak gençleri yalnız bırakmadı.

evlid Kandili münasebetiyle gençler tarafından okutulan Mevlid-i Şerif yatsı namazından sonra S. müftü İbrahim Şerif'in konuşmasıyla başladı. Cemaatin kandilini kutlayan müftü, mevlid okutma etkinliğini düzenleyen gençleri tebrik etti. 

Mevlid etkinliğine, mahalle gençlerine sürpriz yaparak, katılan Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı da söz alarak cemaati selamladı.

Mevlid-i Şerif okutma etkinliğine katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Başkonsolos Akıncı, soydaşların kandilini kutladı ve Mevlid-i Şerif okutan gençleri tebrik etti.

Konuşmalardan sonra din görevliler Ahmet Arif, Orhan Bülbül, Sebahattin Çakır ve Nihat Kaplan tarafından Asr-ı Şerif, Mevlid-i Şerif ve ilahiler okundu. Daha sonra Batı Trakya İmam Halip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı İlahiyatçı Mehmet Emin Ahmetoğlu cemaata Peygamber efendimiz (s.a.v) kutlu doğumu hakkında vaaz verdi.

Bayanların da iştirak ettiği kandil gecesi Batı Trakya Camileri Din Görevliler Derneği Başkanı Ahmet Arif’in yaptığı Mevlid duası ile sona erdi.

Son yıllarda düzenledikleri anlamlı etkinliklerle toplumun takdirini kazan Kırmahalle gençleri mevlide katılan cemmati girişte gül suyu ile karşıladı, çıkışta ise onlara meyve suyu ve kek ikram ettiler.

1.jpg

2.jpg

4.jpg

5.jpg

3.jpg

7.jpg

6.jpg