Batı Trakya
Giriş Tarihi : 22-12-2014 23:20   Güncelleme : 22-12-2014 23:20

-Batı Trakya’da Etnik Azınlığın Varlığı-ndan bahsetti...Adaylıktan Kovuldu

-Batı Trakya’da Etnik Azınlığın Varlığı-ndan bahsetti...Adaylıktan Kovuldu

Hayret etmemek elde değil!!!

Dün Dedeağaç'ta Syriza Eyalet örgütlerinin ortak etkinliğinde Syriza başkanı Alexis Çipras Azınlığımızı YOK sayarak konuşmasında hiç bahsetmemesinin yankıları sürerken, şimdi de POTAMİ partisinden İskeçe milletvekili adayı olacağına kesin gözüyle bakılan Dr. Burhan Baran'ın partinin Diyalog Kurulu'nun düzenlediği bir etkinlikte yaptığı konuşmada "Batı Trakya’da etnik azınlığın varlığından" bahsetmesi, partide "KARA LİSTE'ye" girmesine vesile olmuşa ve adaylığının da suya düşmüşe BENZİYOR .

Demek ki, POTAMİ azınlıktan aday  alacağı kişilerin azınlığa bakış açıları KRİTER olacak: TÜRK Azınlığı ve Etnik Azınlık'ız diyenler DIŞARI... MUSULMANAKİA İMASTE diyenler tercih edilecek ve İÇERİ buyur denilecek.!!!
USLU çocuklara GELİN denilecek... en tabii hak olan kimlik belirleme HAKKINI ifade edenler KAPI DIŞI edilecek.!!!

Eğer bu olay doğruysa... Yunan siyasilerinin adam olmaya niyeti yok diyeceğiz ve POTAMİ partisine de AZINLIKTAN OY YOK diye avazımız çıktığı kadar bağıracağız.

Dr. Burhan Baran'ın Facebook'taki paylaşımı şöyle:

Seçime Doğru:

Sevgili İskeçe'li soydaşlarım; yavaş yavaş seçim atmosferine giren ülkemizde partilerde de milletvekili adaylarını tespit etme hareketliliği ivme kazandı.

Bana gönül veren seçmenlerimden de benim pozisyonumla ilgili, ilgi ve sorular artmaya başladı.

Bildiğiniz gibi POTAMİ partisiyle daha ağustos ayında adaylığımla ilgili söz kesmiştik. Fakat "diyalog kurulu üyesi" olduğum partinin Atina’daki genel kurul toplantısında yaptığım konuşmada "Batı Trakya’da etnik azınlığın varlığından" bahsettikten sonra Yunanistan genelinde ve de parti içinde de tepkiler aldım. Haliyle bu tepkiler parti başkanımızı da etkiledi.

Fakat ben Stavros Theodorakis’in her türlü ırkçılığa, ayrımcılığa, azınlık haklarının çiğnenmesine karşı ve faşist görüşlerin karşısında olduğunu bildiğim için, ilerici bir parti başkanı olarak bu bağnaz eleştirileri aşarak ağustos ayında kestiğimiz sözün arkasında durup muhtemel seçimlerde milletvekili adaylığıma evet diyeceğinden eminim.

AdminAdmin