Batı Trakya
Giriş Tarihi : 30-04-2014 22:15   Güncelleme : 30-04-2014 22:15

ND-PAVLİDİS'in EYALET LİSTESİ

İskeçe eski Valisi Yorgos Pavlidis'in Eyalet meclisine aza adayları

ND-PAVLİDİS'in EYALET LİSTESİ

Υποψήφιος Περιφερειάρχης:

Γιώργος Παυλίδης

 

Υποψήφιοι Αντιπεριφερειάρχες:

- Έβρου: Δημήτρης Πέτροβιτς.

- Ροδόπης: Χρήστος Μέτιος.

- Ξάνθης: Κωνσταντίνος Ζαγναφέρης.

- Καβάλας: Θεόδωρος Μαρκόπουλος.

- Δράμας: Αργύρης Πατακάκης.

Υποψήφιοι Περιφερειακοί σύμβουλοι Έβρου

  1. Βενετίδης Κωνσταντίνος του Πασχάλη, Εκπαιδευτικός.
  2. Βουδούρης Ευάγγελος του Γεωργίου, Διευθυντής Παθολογίας Νοσοκομείου Έβρου – Παράρτημα Διδυμοτείχου.
  3. Δημούδη-Τζατζαΐρη Ελένη του Κωνσταντίνου, Εκπαιδευτικός-Διευθύντρια ΙΕΚ Αλεξανδρούπολης.
  4. Εξακουστός Κωνσταντίνος του Αναστάσιου, Δικηγόρος.
  5. Ζάχαρη Ζηνοβία (Ζήνα) του Κωνσταντίνου, Μαθηματικός, Πρόεδρος Συλλόγου Θρακών.
  6. Ζουκίδης Δημήτριος του Δήμου, Επιθεωρητής Πωλήσεων.
  7. Θεοδώρου Ευάγγελος του Φράγκου, Καθηγητής Φυσικής Αγωγής.
  8. Καράκη-Τσιακίρη Παγώνα του Λεμονή, Μαία.
  9. Κουκουβέλα Ζουμπουλία (Λίτσα) του Σαράντη, Περιφερειακή Σύμβουλος Έβρου – Απόφοιτος Σχολής Δημόσιας Διοίκησης.
  10. Λεβέντης Χρήστος του Δημητρίου, Ιατρός-χειρουργός-ουρολόγος-ανδρολόγος.
  11. Λημνιός Νικόλας του Κωνσταντίνου, Μαθηματικός.
  12. Μοσχοφίδου Ελεονόρα (Νόρα) του Αντωνίου, Δικαστικός Υπάλληλος – Πρόεδρος Δικαστικών Υπαλλήλων Ορεστιάδας.
  13. Μποταΐτης Σωτήρης του Κωνσταντίνου, Επίκουρος καθηγητής Πειραματικής Χειρουργικής ΔΠΘ.
  14. Μποτάνης Πολυχρόνης του Ιωάννη, Γεωπόνος.
  15. Νάστος Σπύρος του Χρήστου, Ελεύθερος Επαγγελματίας.
  16. Τερτσούδης Χρήστος του Χαρίση, Οδοντίατρος – πρώην Δήμαρχος Μεταξάδων.
  17. Τσιβίκης Νικόλαος του Ευθυμίου, Οικονομολόγος.
  18. Φουρκαλίδου Ευστρατία (Σάσα) του Μιχαήλ, Κοινωνιολόγος – Υπάλληλος Υπουργείου Οικονομικών.
  19. Χαραλαμπίδου-Μήρτσου Θεοδώρα (Δώρα) του Νικόλαου, Υπεύθυνη Τουριστικού Κέντρου Φερών.
  20. Χατζημιχαήλ Κωνσταντίνος του Δημητρίου, Επιχειρηματίας – Πρόεδρος Εμπορικού Συλλόγου Αλεξανδρούπολης.

Υποψήφιοι Περιφερειακοί σύμβουλοι Ροδόπης

  1. Αραμπατζής Αθανάσιος του Γεωργίου, Αγρότης – περιφερειακός σύμβουλος Ροδόπης.
  2. Ζωγράφου Πέτρος του Χαράλαμπου, Κτηματομεσίτης – Ασφαλιστής.
  3. Ιμπράμ Αχμέτ του Σαλή, Απόφοιτος ΤΕΦΑΑ.
  4. Καταροπούλου Σουζάνα του Φωτίου, Φαρμακοποιός.
  5. Κατραντζή Μουσταφά του Χασάν, Λογιστής.
  6. Κελεσίδης Ιωάννης του Σωτήρη,  Ηλεκτρολόγος – Ιδ. Υπάλληλος.
  7. Κορέα – Μπάτζιου Ευθυμία του Πέτρου, Δικηγόρος.
  8. Μανίτσα – Λιακάκη Μαρία του Γεωργίου, Διοίκηση επιχειρήσεων – πρόεδρος πολιτιστικού συλλόγου γυναικών Νέου Σιδηροχωρίου.
  9. Μηνάς Θεόδωρος του Νικολάου, Ηλεκτρονικός ΤΕΙ, υπάλληλος.
  10. Μουλταζά Ταρκάν Αμέτ, Επιχειρηματίας.
  11. Μουμίν Οντέρ του Σαλή, Δικηγόρος – πρόεδρος δημοτικού συμβουλίου Ιάσμου.
  12. Μουσταφά Μετίν του Κιαμήλ, Ιατρός παθολόγος.
  13. Τσαλικίδης Νικόλαος του Παναγιώτη, Πολιτικός μηχανικός – δημοτικός σύμβουλος Κομοτηνής.
  14. Χουσέ Μουσταφά Ισμαήλ του Χαλήλ,Εργολάβος δημοσίων έργων – αντιπρόεδρος δημοτικού συμβουλίου Δήμου Αρριανών.

Υποψήφιοι Περιφερειακοί σύμβουλοι Ξάνθης

  1. Αλατζά – Παπαδοπούλου Κυριακή, Ψυχολόγος – Υπάλληλος “Βοήθεια στο Σπίτι”.
  2. Αλή Οσμάν Ογλού Σουνάι του Κεμάλ, Ηλεκτρολόγος.
  3. Αμοιρίδης Μιχαήλ του Χρήστου, Πολιτικός Μηχανικός.
  4. Αμούτσκα Ιμπραχήμ του Μεχμέτ,  Ψυχολόγος.
  5. Αχμετσίκ Ριτβάν του Χουσεΐν, Δάσκαλος.
  6. Ευφραιμίδης Νικόλαος του Χαράλαμπου, Επιχειρηματίας.
  7. Μεμέτ Ιντζέ του Μπιρόλ, Οικονομολόγος – Πρ. Δήμαρχος Σελέρου.
  8. Μπούτος Ιωάννης του Αθανάσιου, Υπάλληλος Νοσοκομείου – Ραδιολόγος.
  9. Παπαδάκης Θεοφάνης του Αντωνίου, Δάσκαλος, Συνδικαλιστής.
  10. Πογκοσιάν-Ντάφου Ντιάνα του Μαμίκου, Νοσηλεύτρια.
  11. Σαμπανίδης Γεώργιος του Ιωάννη, Αυτοκινητιστής.
  12. Τριανταφυλλίδης Δημήτριος του Ιωάννη, Έμπορος, πολιτευτής.
  13. Τσιλιγγίρης Σπύρος του Γεωργίου, Ιατρός.
  14. Χατζηγκενέ Ιρφάν του Ιδρίζ, Αντιπρόεδρος ΕΒΕ, επαγγελματίας.

Υποψήφιοι Περιφερειακοί σύμβουλοι Καβάλας

  1. Αντωνιάδης Κωνσταντίνος του Συμεών, Δικηγόρος.
  2. Γάκης Χρήστος του Δημητρίου, Δικηγόρος.
  3. Ζήκου Άννα του Κωνσταντίνου, Επιχειρηματίας.
  4. Θεοδώρου Ιωάννης του Γεωργίου, Αξιωμ. ΕΛ.ΑΣ. ε.α. Προπονητής ΤΑΕ ΚWON DO.
  5. Ιωσηφίδης Αλέξανδρος του Νικολάου, Δικηγόρος.
  6. Καΐκισίζ Νικόλαος του Σεραφείμ, Τεχν. Πολ. Μηχανικός.
  7. Κλειτσιώτης Δημήτριος του Στέργιου, Mεσίτης Αστικών Συμβάσεων.
  8. Κοσμίδης Παναγιώτης του Ιωάννη, Εκπαιδευτικός-Διευθυντής ΙΕΚ.
  9. Λεπίδα – Μπακέα Κατερίνα του Αλέξιου, Δικηγόρος.
  10. Μανιταράς Θεόδωρος του Δημητρίου,           Γεωπόνος (Π.Ε. Θάσου).
  11. Μεταξάς Τάσος του Απόστολου, Ηλεκτρολόγος.
  12. Παπαδόπουλος Σωτήρης του Θεοδώρου, Γεωπόνος MSc-Πρόεδρος Συλλόγου Γεωπόνων Ν. Καβάλας.
  13. Παπαμερής Κωνσταντίνος του Χαράλαμπου, Γεωργός, Πρόεδρος Αγροτικού Συλλόγου Δ. Παγγαίου.
  14. Παπουτσή – Μήττα Βάσω του Δημητρίου, Καθ. Ξένων Γλωσσών.
  15. Πολάτογλου Σωτήρης του Ηλία, Λογιστής-Φοροτεχνικός.
  16. Σαράντογλου Μαρία του Νικολάου, Οικονομολόγος.
  17. Στεργιόπουλος Στυλιανός του Παναγιώτη, Έμπορος.
  18. Τσολάκης Σταύρος του Κίμωνος, Δημ. Υπάλληλος (Π.Υ.) τ. Αντιδήμαρχος.
  19. Χοτζούδης Νίκος του Ιωάννη, Ηλεκτρολόγος Ενεργειακών Αυτοματισμών.

Υποψήφιοι Περιφερειακοί σύμβουλοι Δράμας

  1. Γεωργιτσόπουλος Χρήστος του Καλογιάννη, τέως Δήμαρχος Καλαμπακίου, Δημοτικός Σύμβουλος Δοξάτου, Υπάλληλος ΟΣΕ.
  2. Ιωάννου Κωνσταντίνος του Στέργιου, Δρ. Δασολόγος – Περιβαλλοντολόγος.
  3. Κινατζίδης Κωνσταντίνος του Χαράλαμπου, Αστυνομικός, Δημοτικός Σύμβουλος Προσοτσάνης, Μέλος Δ.Σ. Αστυνομικών Υπαλλήλων Δράμας.
  4. Κωνσταντινίδης Δημήτρης του Μιχαήλ, Διευθυντής Δημοτικού Σχολείου Φωτολίβους και πρώην Πρόεδρος Συλλόγου Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δράμας.
  5. Κωφίδης Περικλής του Εμμανουήλ, Έμπορος.
  6. Λιθηρόπουλος Χρήστος του Σάββα, Αντιπρόεδρος Περιφερειακού Συμβουλίου Ταξί Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης.
  7. Μουστακλή-Ελευθεριάδου Κρυσταλλία του Ευάγγελου, Εκπαιδευτικός.
  8. Νικολαΐδου-Μιλλή Χριστοφόρα (Φώφη) του Χαράλαμπου, Οικονομολόγος Α.Π.Θ. Συντονιστής Ασφαλιστικών Συμβούλων.
  9. Τοπαλίδης Ανέστης του Ελευθερίου, Πτυχιούχος Πληροφορικής, Μεταπτυχιακό Δικτύων & Εφαρμογών Υπολογιστών, Έμπορος.
  10. Τσαύλος Νικόλαος του Χαράλαμπου, Πρόεδρος Δασικού Συνεταιρισμού Κεφαλαρίου, Αυτοκινητιστής.
  11. Τσιμπλίδης Χρήστος του Αλέξανδρου, Πυροσβέστης, Μέλος ΕΠΣ Δράμας.
  12. Χειράκη Γεωργία του Ιωάννη, Φιλόλογος, πρώην Προϊσταμένη Κέντρου Εκπαίδευσης Ενηλίκων και πρώην Νομαρχιακή Σύμβουλος.