Yunanistan
Giriş Tarihi : 24-12-2021 11:20   Güncelleme : 24-12-2021 11:20

Yılbaşı kutlamaları iptal edildi.!

Yılbaşı kutlamaları iptal edildi.!

Bugün yapılan açıklamada, açık havada maske zorunluluğuna yönelik yeni tedbirlerin geldiği bildirilirken, yılbaşı etkinliklerinin ise iptal edildiği açıklandı.

Koronavirüs (Covid-19) vakalarının hızla arttığı ülkemiz Yunanistan'da hükümet bugün yeni kararlar aldığını açıkladı. Açık havada ve halka açık mekanlarda maske takma zorunluluğuyla birlikte yeni sıkı tedbirler gelirken yılbaşında yapılması planlanan konser ve etkinlikler ise iptal edildi.

Yunanistan'da, kasım ve aralık ayında salgından kaynaklı ölümlerde büyük bir artış yaşanırken yetişkin nüfusun dörtte birinin aşılarının tam olduğu biliniyor. Yurt dışından gelen yolculara, geldikleri günden itibaren 2'nci ve 4'üncü günlerinde koronavirüs testini zorunlu kılındı.

Alınan yeni kararların bugün (Cuma) sabah saat 06:00'da yürürlüğe gireceği açıklandı.

Sağlık Bakanı Thanos Plevris, alınan kararların ocak ayına kadar geçerli olduğunu belirterek, maske takma zorunluluğunun gerekli olduğuna değindi.

Plevris, nüfusun yüzde 80'inin yakında aşılarının tamamlanacağını vurgulayarak, şimdiden yüzde 30'luk kesimin takviye doz aldığını açıkladı.

Ülkede, kasım ve aralık ayında salgından kaynaklı ölümlerde büyük bir artış yaşanırken şu anda yetişkin nüfusun dörtte biri tam aşılı.