Yunanistan
Giriş Tarihi : 09-11-2021 11:17   Güncelleme : 09-11-2021 11:19

Dünya şampiyonu Vasilis Mointinis koronavirüse yakalandı tanınmaz hale geldi

Dünya şampiyonu Vasilis Mointinis koronavirüse yakalandı tanınmaz hale geldi

Dünya şampiyonu vücut geliştirme sporcusu Vasilis Mointinis, yakalandığı koronavirüs nedeniyle tam 40 kilo vererek tanınmaz hale geldi.

Atina'da yaşayan ve defalarca dünya vücut şampiyonu olan evli ve bir çocuk babası 42 yaşındaki Vasilis Mointinis iki ay önce yakalandığı koronavirüs nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Yaklaşık 36 yıldır yaptığı vücut geliştirme şampiyonasında defalarca Yunanistan, Avrupa ve Dünya Şampiyonu olan ve yaklaşık iki aydır yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Mointinis tam 42 kilogram vererek tanınmayacak hale geldi.

104 KİLOGRAMDAN 62 KİLOGRAMA DÜŞTÜ

Yaşadığı acı ve ızdırapların sonsuz olduğunu belirten Mointinis tedavi gördüğü Atina'daki Sotiria Hastanesi'nde basına açıklamalarda bulunarak “Hepimizin aşı olması gerekiyor. Tam 104 kilogram iken bugün 62 kilograma kadar düştüm. Çektiğim acılar ve ölüm korkusunu tarif etmenin bir yolu yok. Hala hareket etmekte ve nefes almakta zorlanıyorum. Akciğerlerimde hala koronavirüsün kalıntıları var. Göğüs hastalıkları uzmanımın tedavilerini uyguluyorum. Bir an önce iyileşip antrenmanlara dönmek istiyorum. Herkes aşısını tam olarak yaptırsın” dedi.