Batı Trakya
Giriş Tarihi : 28-04-2014 15:19   Güncelleme : 28-04-2014 15:19

Şahin, Kıra Hatim Merasimleri Düzenlendi

Dün Balkan Kolu köylerimizden Şahin ile Kıra köylerinde Hatim merasimleri yapıldı..

Şahin, Kıra Hatim Merasimleri Düzenlendi

2014 yılı İskeçe hatim merasimleri dün Balkan Kolu köylerimizden Şahin ile Kıra köylerinde düzenlenen hatimlerle devam edildi.

İskeçe Balkan kesiminde en büyük köylerinden biri olan Şahin köyü ile küçük ama bir o kadar şirin Kıra köyünde hatim törenleri katılımcılara güzel ve duygulu anlar yaşattı. İskeçe Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren Şahin Kur’an Kursu öğretmenleri Mehmetemin Aguşoğlu, İlter Meço, Hüseyin Velibaşa, Hamdi Bekir, Hamdi Köse ile Hamdiye Bekir gözetiminde 17 yavrumuz, Kıra köyü Kur’an Kursunda ise 9 yavrumuzun düzgün Kur’an kıraatleri ve güzel şiir okumaları dinleyenleri duygulandırdı.

Hatim törenlerine kalabalık halkın yanı sıra şeref konukları olarak; Türkiye’den İstanbul Zeytinburnu Müftüsü Yusuf İzzettin KONUK, Gümülcine Başkonsolosu İlhan Şener ile Muavin konsolos Murat Ertaş, Müftü Ahmet Mete, Milletvekili Hüseyin Zeybek, Belediye Başkanı Mustafa Cukal, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ramadan Nizam'ın yanısıra Belediye Başkan adayları Mustafa Aga, Ridvan Deli Hüseyin ve Cemil Kabza katıldılar.

Her iki köyümüzün de sakinleri yaşlısıyla-genciyle gelen misafirleri memnun etmek için seferber oldular. Hatim sonrasında etli pilav ile ayran ikram edildi. Kur'an-i Kerimi hatmeden küçük yavrularımızı candan kutluyoruz.