Avrupa
Giriş Tarihi : 16-09-2021 20:35   Güncelleme : 28-09-2021 13:45

Avraam Konstantinou: EVDE BESTELENEN ŞARKI YARIŞMASI 2021

Kıbrıs uluslararası bir şarkı yarışmasına 'İtiraf' ile katılıyor!

Avraam Konstantinou: EVDE BESTELENEN ŞARKI YARIŞMASI 2021

Afrodit adası olarak bilinen bu ada ülkesi, kendi ritmik müziği barındıran güzel bir Yunanca şarkıyla, en uzun süredir devam eden Avrupa Yarışmaları'ndan biri olan "Evde Bestelenen Şarkı Yarışması'nda temsil ediliyor.
Eurovision Şarkı Yarışması kadar bu festival bilinmiyor olabilir ama müzik alanında bu müzik festivali kendi tarihini yazmaya devam etmektedir. Bilinmeyen bir ayrıntı da şu : Mihalis Hatziyiannis, 90'larda henüz kamuoyu tarafından bilinmediği gençlik yıllarında bu yarışmaya katıldı ve yarışmayı 2. sırada bitirdi.
Kıbrıs'ın bu yıl katıldığı şarkının adı ise, 'İtiraf'. Katkıda bulunanlar ; İstanbullu Rum besteci Savvas Değirmencioğlu ile söz yazarı ve yorumcu Kıbrıslı Avraam Konstantinou ve aranje eden İstanbullu Rum Vassilis Sevastopoulos'tur. Miks ve mastering'te ise, Giritli ünlü sanatçı Yiorgo Magos'a ait! Şarkıların sunumu ve oylama 20 Eylül - 23 Ekim 2021 tarihleri arasında online olarak gerçekleşecek. Sanatçı Andy Brook'un geçen yılki zaferinin ardından ev sahibi ülke İngiltere. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak şarkının tadını çıkarın. Kıbrısımıza başarılar diliyoruz!
Besteci ve şarkıcı, melodik yaratımları hakkında şunları söylüyor: "Şarkımız, iç dünyalarını keşfetmeye ve içindeki hayaleti kovmaya çalışan tüm insanlara ithaf edilmiştir"…

LMLM