Yunanistan
Giriş Tarihi : 19-08-2021 11:44   Güncelleme : 19-08-2021 11:44

Girit Adası'nda kısmi lockdown uygulanmaya başlandı!

Girit Adası'nda kısmi lockdown uygulanmaya başlandı!

Yunanistan'ın önemli turizm merkezlerinden Girit Adası'nda Kovid-19 vaka sayılarındaki hızlı artış nedeniyle gece sokağa çıkma yasağı getirildi.

Sağlık Bakanlığının verilerine göre, Yunanistan'da son 24 saatte 4 bin 206 Kovid-19 vakası kaydedildi, 16 kişi hayatını kaybetti.

Yunanistan'ın en büyük adası ve önemli turizm merkezlerinden Girit Adası'nın 4 ilinden 3'ünde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarındaki hızlı artış nedeniyle gece sokağa çıkma yasağı uygulaması getirildi.

Sağlık Bakanlığı yetkililerinin açıklamasına göre, Resmo (Rethimno), Kandiye (İraklion) ve Hanya (Hania) illerinde son günlerde Kovid-19 vakalarındaki artış nedeniyle ek tedbirler alındı. 25 Ağustos'a kadar uygulanacak tedbirler kapsamında üç ilde 01.00-06.00 arasında sokağa çıkma, restoran ve barlarda ise 24 saat müzik yayını yasağı getirildi. Yasaklara uymayanlara ise 200 bin euroya kadar para cezası kesileceği kaydedildi.

Daha önce de turizm sezonunun açılmasının etkisiyle vaka sayılarında önemli artış yaşanan Mikonos Adası'nda gece sokağa çıkma yasağı getirilmiş, restoran ve barlarda müzik yasaklanmıştı. İşletme sahipleri ve turistlerin büyük şok yaşadığı Ada'da yüzlerce rezervasyon iptal edilmiş, yasaklardan etkilenen çok sayıda yabancı turist tatil yerlerinden ayrılmıştı.