Yunanistan
Giriş Tarihi : 17-08-2021 11:03   Güncelleme : 17-08-2021 11:03

Nikos Hardalias kalp krizi geçirdi

Nikos Hardalias kalp krizi geçirdi

Sivil Koruma ve Kriz Yönetimi Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias δün geçirdiği kalp krizi sonucunda kendisine iki stent takıldı.

Sivil Koruma ve Kriz Yönetimi Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias bugün öğle saatlerinde rahatsızlanarak Atina Kostantopoulio Genel Hastanesi'ne (Agio Olga) kaldırıldığı öğrenildi.

Hastanede klinik laboratuvar muayenesinden geçirilen Bakan Yardımcısı Hardalias'a hemen koroner anjiyografi ve koroner anjiyoplasti uygulandığı belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, bakan yardımcısının kalp damarlarında tıkanıklık olduğu ve iki stent yerleştirildiği, sağlık durumunun iyi olduğu ve endişe edilecek herhangi bir olumsuzluğun olmadığı ifade edildi.

Konu hakkında hastaneden yapılan açıklamada; "Bakan Yardımcısı Sayın Nikolaos Hardalias hastanemize geldi. Klinik laboratuvar muayenesinden geçirildi ve başarıyla hemen koroner anjiyografi ve koroner anjiyoplasti uygulandı. Takip için Kardiyoloji Kliniğinde kalacaktır" denildi.

Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias'ın rahatsızlanmasının ardından Sivil Koruma Genel Sekreterliği'nin eylemlerini vekaleten koordine etme görevini Sivil Koruma Genel Sekreteri Vassilios Papageorgiou üstlendi.