Yunanistan
Giriş Tarihi : 10-08-2021 17:08   Güncelleme : 10-08-2021 17:08

Orman yangınlarındaki yetersizlik protesto edildi

Orman yangınlarındaki yetersizlik protesto edildi

Orman yangınları ile mücadelede hükümetin yetersiz kalması nedeniyle halk sokaklara dökülerek, hükümet karşıtı protesto düzenledi.

Ülkede devam eden orman yangınları ile mücadele sürerken, binlerce hektarlık alan küle döndü. Günlerdir kontrol altına alınamayan yangınlar nedeniyle hükümetin yangınlarla mücadelede yetersiz kaldığını ifade eden yüzlerce kişi, başkent Atina'daki Syntagma Meydanı'nda bir araya geldi.

Yangınlarla etkin bir şekilde mücadele edilemediğini belirten protestocular ellerinde ise, "Küller çocuklarımızın geleceği için değil, kendi çıkarları için" ve "İklimi değil sistemi değiştir" yazılı pankartlar taşıdılar. Sık sık sloganlar atarak Başbakan Kyriakos Miçotakis'in istifasını isteyen göstericiler, "Sağlığı yok ettiler, emeği yok ettiler ve şimdi her şeyi ateşe attılar" ve "Suçlular ve kundakçılar, devlet ve kapitalistlerdir" sloganları attı.

Protestocular, gösterinin ardından hükümetin yangın felaketinden sorumlu tutulması için daha büyük gösteriler düzenleyeceklerini bildirdi.

LMLM