Yunanistan
Giriş Tarihi : 10-08-2021 17:05   Güncelleme : 10-08-2021 17:05

Miçotakis: 'Halkımızdan özür diliyorum'

Miçotakis: 'Halkımızdan özür diliyorum'

Başbakan Kiryakos Miçotakis, "Söndürme çabalarında gösterilmiş olası zaafiyetlerden dolayı halkımızdan özür diliyorum" dedi.

Başbakan Miçotakis, ülkeyi günlerdir esir alan yangınlarla ilgili toplantının ardından yaptığı halka sesleniş konuşmasında "Söndürme çabalarında gösterilmiş olası zaafiyetlerden dolayı halkımızdan özür diliyorum" dedi. Başbakan ayrıca, hataların düzeltileceği sözünü verdi.

"Evlerinin veya mallarının yandığını gören vatandaşlarımızın acısını çok iyi anlıyorum" diyen Miçotakis, ilk önceliğin "hayat kurtarmak" olduğunu kaydetti. 

Miçotakis, Yunanistan'ın yangınla müdahalesindeki başarısızlıkların tespit edileceğini, sorumluların hesap vereceğini ve yangından etkilenenlere tazminat ödeneceğini belirtti. Yangınlarda zarar gören kişilerin zararlarının karşılanması ve yardım edilmesi için 500 milyon euroluk ek bütçeyi onayladığını duyuran Miçokatakis, son birkaç gün içinde 63 organize tahliyenin gerçekleştiğini, ülkenin dört bir yanında 586 yangın çıktığını ve devam eden sıcak hava dalgasının daha da kötüleştiğini açıkladı.

LMLM