Avrupa
Giriş Tarihi : 09-08-2021 14:26   Güncelleme : 09-08-2021 14:26

Gizli kameraya yakalandı, bir çiftçi gözaltına alındı.

Gizli kameraya yakalandı, bir çiftçi gözaltına alındı.

İtalya'nın güneyinde yer alan Montesarchio adlı bir kasaba yakınlarında, bilerek yangın çıkardığı güvenlik kameralarının izlenmesi sonucu ortaya çıkan bir çiftçi tutuklandı.

İtalya'nın Campania bölgesindeki Sannio Vadisi'nde son zamanlarda çıkan orman yangınlarının sebeplerinin bilimsel analizi için belirli noktalara güvenlik kameraları yerleştirilmişti.

Söz konusu yangının Napoli'nin 35 kilometre doğusunda yer alan Montesarchio kasabanın kırsal bölgesinde 50 yaşındaki bir çiftçi tarafından geçtiğimiz perşembe günü çıkarıldığı ve bu kişinin 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabileceği açıklandı.

Yetkililer alevlerin bölgeyi sarması sonrası en az 2 hektarlık yeşil alanın kül olduğunu ifade ederken, İtalya'nın önemli turizm merkezlerinden Sardinya Adası'nda yer alan Sassari şehrinin Aglientu-Trinita kırsalındaki orman yangınlarınınsa devam ettiğini duyurdu.

Söz konusu yangını söndürmek için Canadair CL-415 ve Bombardier 415 tipi uçakların kullanıldığı ve alevlerin büyük oranda kontrol altına alındığı kaydedildi.

Ekolojik Dönüşüm Bakanlığı, bilerek ya da bilmeyerek İtalya'da çıkan orman yangınlarının yüzde 70'ine insanların sebep olduğunu ifade ediyor.

LMLM