Yunanistan
Giriş Tarihi : 07-08-2021 11:11   Güncelleme : 07-08-2021 11:11

İki adaya kısmi lockdown getirildi

İki adaya kısmi lockdown getirildi

Yunanistan’ın iki adasında daha müzik yasaklandı ve sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

Yunanistan'daki Zakinthos Adası ve Girit'teki Hanya şehrinde vakaların hızla artması nedeniyle harekete geçildi. COVID-19 vaka artışı nedeniyle geçtiğimiz haftalarda Mikonos adasında da müzik yasaklanmış ve sokağa çıkma kısıtlanmıştı.

ADALARDA YASAKLAR HAYATA GEÇİRİLİYOR

Hükümet COVID-19'un yayılmasını kontrol altına almak için iki popüler turistik adada gece sokağa çıkma yasağı uyguladığını ve müziği yasakladığını söyledi.

Kısıtlamalar cuma gününden itibaren yürürlüğe girecek ve bulaşıcı hastalık uzmanları komitesinin Yunan hükümetine tavsiyede bulunmasının ardından 13 Ağustos'a kadar geçerli olacak.

Yunanistan Sivil Savunma Ajansı, "Bu bölgelerdeki sakinleri ve ziyaretçileri virüsün yayılmasını sınırlamak için alınan önlemlere tam olarak uymaya çağırıyoruz" dedi.

EGE ADALARI KOYU KIRMIZI

Geçen ay, Yunanistan'ın güney Ege adaları, enfeksiyonlardaki artışın ardından Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi'nin COVID-19 haritasında koyu kırmızı olarak işaretlenmişti.

Pandemiden ağır şekilde etkilenen turizm sektörünü yeniden inşa etmeye çalışan Yunanistan sıcak hava dalgası nedeniyle orman yangınları dalgasıyla da mücadele ediyor.