ORTADOĞU
Giriş Tarihi : 12-05-2021 11:31   Güncelleme : 12-05-2021 11:31

İsrail'in Gazze'ye saldırıları sürüyor, 13 katlı bir bina yıkıldı

İsrail'in Gazze'ye saldırıları sürüyor, 13 katlı bir bina yıkıldı

İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi'ne düzenlediği hava saldırılarında Rimal Mahallesindeki "Hanadi" adlı 13 katlı bir bina vurularak yıkıldı.

Gazze'nin batısında gerçekleşen olay sonrası alev ve dumanların yükseldiği binada yaralı ve can kaybına ilişkin net bir bilgiye henüz ulaşılamadı. Bölgeye hava taarruzu yapılacağı konusunda mahalle sakinlerinin bir saat öncesinden uyarıldığını belirten görgü tanıkları, binanın yıkılmasından 2 saat sonra ölü ve yaralı tespit edilmediğini belirtti.

Olayın ardından Gazze'den Tel Aviv'e gönderilen roketler nedeniyle ise üç kişinin yaralandığı ileri sürüldü. Reuters haber ajansı ise Roş Etziyon kentinde bir kadının roket saldırısında hayatını kaybettiğini, iki kişinin yaralandığını açıkladı.

 

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde ise Telegram'da yayınladığı mesajında İsrail'in Gazze'deki sivil binaları hedef alması durumunda Tel Aviv'e Askalan'dan daha şiddetli füze saldırıları düzenleneceğini belirtmişti. Askalan'a düzenlenen roketli saldırıda iki kadın hayatını kaybetmişti.

İsrail'in Walla News gazetesi ise Filistinli direniş gruplarının roket saldırısında Askalan'da bir enerji tesisinin vurulduğu haberini geçti.

İsrail ordusunun saldırılarında şu ana kadar 10'u çocuk, 1'i kadın 28 Filistinli ölürken 152 kişi yaralandı

Gazze'den yapılan roket saldırıları sonucunda ise 3 İsraillinin öldüğü, 7 kişinin ise yaralandığı bildirildi.

LMLM