Yunanistan
Giriş Tarihi : 29-11-2014 09:39   Güncelleme : 29-11-2014 09:39

Yunanistan'daki grev Asteras-Beşiktaş maçını da vurdu

Yunanistan'daki grev Asteras-Beşiktaş maçını da vurdu

Yunanistan'ta 2015 bütçesini protesto eden halk, toplu greve gitti. Hava yolu çalışanları da gösterilere katılınca, Türkiye'den maça bilet alanların çoğu, Komşu'ya gidemediği için karşılaşmayı izleyemedi.

 
Beşiktaş’ın, Asteras’la oynadığı maç öncesi yaşanan sıkıntılar, taraftarlara büyük darbe vurdu. Yunanistan’da yaşanan ekonomik sıkıntı, maçı da etkiledi. Ülkede kamu ve özel sektör çalışanları, 2015 bütçesini ve kemer sıkma politikalarını protesto etmek için dün 24 saatlik greve gitti. Tren ve METRO seferlerinin durduğu ülkede uçaklar da kalkmadı. Hava yolları personelinin de greve katılması sebebiyle iç ve dış hatlardaki uçuşlar yapılamadı. Türk Hava Yolları da uçuşlarını iptal ettiğini açıklayınca, karşılaşmayı izlemek için Türkiye’den bilet alanların da eli kolu bağlandı.
Gazeteler bile çıkmadı

 
Kimi taraftarlar Türkiye’de kalmayı tercih ederken, kimileri ise kara yoluyla Yunanistan’ın yolunu tuttu. Gazetelerin bile çıkmadığı günde sokaktaki protestolara, Siyah-Beyazlı futbolseverler de destek verdi. Ellerinde pankartlarla sokaklara çıkan halkın arasına karışan Kara Kartallar, protestocularla fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.
AdminAdmin