Avrupa
Giriş Tarihi : 10-03-2021 12:18   Güncelleme : 10-03-2021 12:18

Markle’ın röportajının yankıları sürüyor! ‘Kraliyet ailesi ırk sorununu ele alacak’

Markle’ın röportajının yankıları sürüyor! ‘Kraliyet ailesi ırk sorununu ele alacak’

İngiltere'de Kraliyet Ailesi'nde yaşanan krizde Buckhingam Sarayı'ndan ilk açıklama geldi.

Buckingham Sarayı, Prens Harry ve Sussex Düşesi Meghan tarafından geçen pazar Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bir röportajda dile getirilen ırkçılık sorunlarının "endişe verici" olduğunu ve aile tarafından özel olarak değerlendirileceğini açıkladı.

"Hatıraların farklılık gösterebileceğinin" altının çizildiği açıklamada Oprah Winfrey ile yapılan röportajda dile getirilen sorunların "çok ciddiye alındığı" söylendi.

Saray, Kraliyet Ailesi'nin son yılların çift için ne kadar zorlu geçtiğini öğrenmekten dolayı "üzüntü duyduğunu" da kaydederken açıklama "Harry, Meghan ve Archie her zaman çok sevilen aile üyeleri olacak" cümlesi ile son buldu.

Çiftin suçlamaları nelerdi

Amerikan CBS televizyonunda yayınlanan röportajda, siyahi bir anne ve beyaz bir babanın kızı olan Markle, oğluna hamilelik süreci hakkında, "Ben hamileyken, bebeğimin prens ya da prenses olmasını istemediler. Bebeğime güvenlik tanınmayacağını söylediler. Oğlum doğduğunda ten renginin ne kadar koyu olacağına dair konuşmalar oluyordu ve bundan endişeleniyorlardı." ifadesini kullanmıştı.

Prens Harry ise babasının kendilerine mali desteği kestiğini ve telefonlarına çıkmadığını söylemişti.

kaynak: euronews